امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15125
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 75
رضا جاگیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به گرم شدن هوا گفت: با شروع فصل گرما تعداد متکدیان و کارتن‌خوابها در تهران افزایش ...

رضا جاگیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به گرم شدن هوا گفت: با شروع فصل گرما تعداد متکدیان و کارتن‌خوابها در تهران افزایش می‌یابد.

معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران ادامه داد: در بحث جمع‌آوری متکدیان باید تمام دستگاه‌ها همراهی داشته باشند خصوصاً در بحث حقوقی و قضائی باید احکام موثرتری برای این افراد صادر شود تا دیگر دست به تکدی‌گری نزنند.

جاگیری به احکام فعلی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با اخذ جریمه، دوباره متکدیان رها شده و به سطح شهر باز می‌گردند.

وی در خصوص میزان جریمه متکدیان گفت: هر مبلغی که داشته باشند از آنها گرفته می‌شود و اگر پولی به همراه نداشته باشند نیز آنها را رها می‌کنیم.

به گفته جاگیری، برخی از متکدیان را 10 تا 15 بار جمع‌آوری کرده‌ایم اما دوباره آنها به سطح شهر بر می‌گردند چرا که سیکل جمع‌آوری متکدیان ناقص است.

معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران از رسانه‌ها خواست که اطلاع‌رسانی کنند تا مردم به این متکدیان که بعضاً افراد بسیار حرفه‌ای هستند کمک نکنند.

جاگیری در خصوص همکاری بهزیستی برای ساماندهی متکدیان گفت: بهزیستی یکسری محدودیتهای درون سازمانی دارد و به همین دلیل نمی‌تواند خیلی کمک کند.

معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران اضافه کرد: به عنوان مثال برخی از متکدیان سالمند هستند و بهزیستی معتقد است که مراکز سالمندان پر است و نمی‌تواند آنها را پذیرش کند و یا اینکه بعضی از متکدیان بیماری خاص دارند و جزء جامعه هدف آنها محسوب نمی‌شوند.

جاگیری در پایان تاکید کرد که برای رفع معضل متکدیان باید تمام دستگاههای مسئول وارد عمل شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها