امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151266
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۵۱
تعداد بازدید: 383
به گزارش پیروان مــوعــود، مذاکرات هسته‌ای وین امروز (18 تیر) با دیدارها در سطح مختلف ادامه دارد. در حالیکه علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، مذاکرات هسته‌ای وین امروز (18 تیر) با دیدارها در سطح مختلف ادامه دارد. در حالیکه علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی هسته‌ای ایران، با ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا، دیدار کرده است، معاونین وزیر امور خارجه ایران نیز دیدار خود را با هلگا اشمید، معاون مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آغاز کرده‌اند. محمد علی نجفی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، نیز در این جلسه حضور داد.

تسنیم نوشت؛ در این بین بازار شایعات نیز داغ شده است. برخی می‌گویند امروز روز توافق است و دیپلمات‌ها امشب (پنج‌شنبه) دستیابی به راه‌حل‌ها و فرآیند‌های اجرای آنها را اعلام خواهند کرد. برخی دیگر نیز از احتمال ادامه مذاکرات تا یکشنبه  حتی دوشنبه می‌گویند. تمهیدات برنامه اقدام مشترک که طی روز‌های اخیر دو بار تمدید شده فردا (19 تیر) پایان می‌یابد. 

شایعات بسیاری نیز درباره «درصد‌ها» شنیده می‌شود. رسانه‌های مختلف به نقل از منابع، از غربی‌ها گرفته تا روس‌ها و ایرانی‌ها درباره درصدهای پیشرفت چه در برخی موارد به مانند مذاکرات فنی و یا کلیت مذاکرات خبر می‌دهند تا جایی که سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان، می‌گوید: "بحث هایی که مطرح و جزییاتی که گفته می شود، بالای 90 درصد آن صحت ندارد و برخی با اغراض خاصی به این خبرها دامن می زنند."

بعضی شایعات نیز درباره نشست شورای امنیت در وین شنیده می‌شود، مبنی بر اینکه در صورت دستیابی به توافق اعضای شورای امنیت قطعنامه جدید این نهاد را در وین تصویب خواهند کرد. 

رفت و آمدها نیز از سایر موضوعات شایعاتی هستند. اینکه وزیر خارجه روسیه قرار است چه زمانی برگردد یا اینکه هدف از سفر مجید تخت‌روانچی به تهران چیست - وی برای شرکت در مراسم ترحیم والده مرحوم همسرش به مدت کمتر از یک روز به تهران سفر کرده است. 

همانگونه که معاون وزیر خارجه کشورمان می‌گوید نیک است در روزهای باقیمانده از مذاکرات مخاطبین رسانه‌ها از بها دادن به این شایعات پرهیز کنند. "مردم شریف ایران نباید به این گونه گمانه زنی ها توجه ای نداشته باشند و انشالله هر موقع که کار در مسیر صحیح خودش به سرانجام رسید ،اعلام خواهد شد."

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها