امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151301
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 328
به گزارش پیروان مــوعــود ، در خرداد ماه سال ۹۴، ۳۶۳۷.۴ تن نوشابه وارد کشور شده است که ارزش آن، ۳۷۷۶۳۷۲ دلار بوده است. سهم این نوع کالا با توضیح ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، در خرداد ماه سال ۹۴، ۳۶۳۷.۴ تن نوشابه وارد کشور شده است که ارزش آن، ۳۷۷۶۳۷۲ دلار بوده است. سهم این نوع کالا با توضیح تعرفه «نوشابه-آبگونه های الکلی و سرکه» ۰.۱۴ درصد از سهم ارزشی واردات را به خود اختصاص داده اند. همچنین میزان نوشابه وارد شده به کشور در خردادماه ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در حالی که ۲۴.۳۲ درصد از لحاظ وزن کاهش داشته، اما ۲.۱۰ درصد از لحاظ ارزش با رشد رو به رو شده است.

قسمت «محصولات صنایع غذایی- نوشابه ها- آبگونه های الکلی و سرکه ها- توتون و تنباکو و بدل ساخته آنها» آمار گمرک که شامل واردات محصولاتی از جمله، فراورده های گوشت، ماهی، قشرداران، صدفداران و سایر آبزیان فاقد ستون فقرات، قند و شکر و شیرینی، کاکائو و فراورده های آن، فراورده های غلات، آرد، نشاسته، فکول یا شیر، نان های شیرینی، فراورده ها از سبزیجات، میوه ها و سایر اجزای نباتات، فراورده های خوراکی گوناگون، نوشابه ها و آبگونه های الکلی و سرکه، آخال و تفاله صنایع خوراک سازی، خوراکی های آماده برای حیوانات و توتون و تنباکو و بدل توتون و تنباکوی ساخته شده، می شود، ۶۷۰۰۰.۵ تن به ارزش ۱۱۸۳۰۳۶۰۰ دلار واردات صورت گرفته است. سهم وزنی این قسمت از آمار گمرک از کل واردات در خردادماه سال ۹۴، ۱.۰۴ درصد و سهم ارزشی ۴.۴۰ درصد بوده است. این میزان واردات نسبت به خردادماه سال ۹۳، ۷.۹۶ درصد از لحاظ وزن کاهش و ۴.۳۹ درصد از لحاظ ارزش افزایش داشته است.

براساس آمار منتشر شده گمرک، در سومین ماه سال جاری، ۱۲۷۳.۵ تن به ارزش ۳۸۲۲۳۸۹ دلار وارد کشور شده است که نسبت به ماه مشابه سال گذشته، ۲۲۱.۴۸ درصد از لحاظ وزن و ۱۰۷.۶۳ درصد از لحاظ ارزش افزایش داشته است.

همچنین توتون و تنباکوی وارد شده به کشور در این ماه، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۰۴۵.۰۶ درصد از لحاظ وزن و ۶۵۷.۲۰ درصد از لحاظ ارزش رشد داشته است. به طوری که در خردادمامه ۱۰۷.۱ تن توتون و تنباکو و بدل توتون و تنباکوی ساخته شده به ارزش ۲۸۹۲۳۶ دلار به کشور وارد شده است. در حالی که در مدت مشابه سال گذشته، تنها ۹.۴ تن از این کالا به ارزش ۴۲.۷۵ دلار وارد کشور شده بود.

منبع:صدای اقتصاد

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار