امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151310
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۵۰
تعداد بازدید: 242
به گزارش پیروان مــوعــود، حسینعلی حاجی دلیگانی بابیان اینکه نتایج مذاکرات باید منطقی باشد و حقوق هسته ای کشورمان را تامین نماید، اظهار کرد: اگر ما ...

به گزارش پیروان مــوعــود، حسینعلی حاجی دلیگانی بابیان اینکه نتایج مذاکرات باید منطقی باشد و حقوق هسته ای کشورمان را تامین نماید، اظهار کرد: اگر ما این دید وارد مذاکرات شویم که به هر قیمتی به نتیجه برسیم و توافق بدست آید، این به نفع ما نخواهد بود اما اگر با این دید که ما اهل منطق و مذاکره هستیم و به مذاکرات  اهمیت داده و در آن شرکت می کنیم، آنگاه در جهت درست حرکت کرده ایم.

حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه مذاکرات زمانی به سرانجام می رسد که نتیجه ای معقولی در پی داشته باشد، افزود: به نظر می رسد در این دوره از مذاکرات تیم مذاکره کننده ما با این منطق وارد شده و  نمی خواهد به هر قیمتی به نتیجه دست پیدا کنند. این می تواند مذاکره خوبی باشد و وقتی که ما بین توافق خوب و توافق بد قدرت انتخاب داشته باشیم حاضر نیستیم که از خطوط قرمز نظام بگذریم و مذاکرات را ادامه دهیم.   عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: تیم مذاکره کننده ما باید خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری فرموده اند را رعایت کند و آن نکاتی که در طرح صیانت از حقوق هسته ای صلح آمیز در مجلس به تصویب رسیده به عنوان قانون برای آنها الزام آور است. حاجی دلیگانی با برشمردن ویژگی های توافق خوب، تصریح کرد: توافق خوب توافقی است که بر اساس منطق باشد و  تحریم ها که ظالمانه  و بر اساس یک دیده گاه کاملا سیاسی وضع شده به طور یک پارچه لغو شود.  البته ما هم آمادگی داریم که بازدید های متعارفی  از مراکز هسته ای و نه نظامی مان صورت بگیرد. ما هم حاضر هستیم به رفع نگرانی ها کمک کنیم و میزان شفافی از مواد غنی شده در اختیار داشته باشیم.  این می تواند یک توافق خوب باشد اما اگر بنا باشد تحریم های ظالمانه و یک جانبه که بر اساس اطلاعات غلط وضع شده، یک باره لغو نشود و به یک فرایندی مشروط شود این طبیعتا توافق خوبی نخواهد بود. نماینده استان اصفهان با بیان اینکه ایران بارها حسن نیت خود را ثابت کرده و الان نوبت تصمیم گیری غربی هاست، خاطر نشان کرد: ما نه در مذاکرات عجله  داریم و نه حاضر هستیم که از حقوقمان عقب نشینی کنیم. الان غرب باید تصمیم بگیرد چرا که ایران بارها و بارها حسن نیت خودش را نشان داده است. در طول چندین سال مذاکرات آنچه که بوده شفاف سازی از سمت ما بوده اما متاسفانه غربی ها بهانه های مختلفی  آورند و حتی حرف های خودشان را زیر سوال بردند و مطالب خودشان را نقض کردند. بنابراین الان وقت آن است که غربی ها تصمیم بگیرند که می خواهند یک شرایط منطقی حاکم شود یا همچنان همان روال غیر منطقی که خودشان به وجود آوردند را ادامه دهند.  حاجی دلیگانی در پاسخ به این سوال که آیا غرب اراده ی لازم برای دست یافتن به توافقی جامع با ایران را دارد یا خیر، بیان داشت: من فکر می کنم هنوز اراده ای در طرف غربی وجود ندارد و اینها بازی هایی است که دارند در می آورند.  ما تا زمانی که اراده محکمی در طرف مقابل نبینیم، نمی توانیم به یک توافق خوب و اینکه به نتیجه مطلوب و مناسبی دست یابیم، امیدوار باشیم. من گمان می کنم  که دست ها و جریاناتی در داخل تیم مذاکره کننده طرف غربی وجود دارد که مایل به توافق نیستند. برخی از اعضای گروه 1+5 به دنبال حفظ امنیت و خواست رژیم صیهونیستی هستند و هدف آنها ایجاد رعب و وحشت و به راه انداختن جنگ در منطقه است.    

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها