امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151349
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۳:۱۸
تعداد بازدید: 400
به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از سایت یمنی پرس، ارتش و کمیته های مردمی با شبکه القاعده و شبه نظامیان عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری ...

به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از سایت یمنی پرس، ارتش و کمیته های مردمی با شبکه القاعده و شبه نظامیان عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن درگیر هستند و توانسته اند بخش های زیادی از شهر عدن در جنوب یمن را بازپس گرفته و تلفات و خسارتهای زیادی به این عناصر مسلح وارد کنند.

این منابع به کشته شدن سه افسر اماراتی در خیابان مطاعم الحمراء در شهر عدن بعد از انهدام خودروهای آنها و خودروهای همراهانشان خبر دادند.

در همین حال، این منابع از رسیدن حمایت و پشتیبانی گسترده به عناصر مسلح از سوی امارات و عربستان خبر داد که در سواحل عدن هلی برن شد.

تداوم حمایت عربستان از عملیات القاعده در عدن

ارتش عربستان سعودی به پشتیبانی هوایی و دریایی خود از عناصر شبکه تروریستی القاعده در شهر عدن در جنوب یمن ادامه می دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از منابع خبری یمن، یک منبع امنیتی یمنی گفت: عناصر گروه القاعده با پشتیبانی هوایی و بمباران گسترده جنگنده های ائتلاف تحت سرکردگی عربستان به دو بخش کریتر و خور مسکر در قلب شهر عدن حمله کردند و همزمان کشتی های جنگی در خلیج عدن نیز به گلوله باران پرداختند.

وی افزود: هواپیماهای آپاچی ارتش سعودی عملا در تجاوزگری علیه یمن شرکت دارند و چندین حمله در سطح پایین صورت دادند. این امر با پیاده کردن خودروهای زرهی و سلاح از کشتی‌های جنگی در بندر انجام شد که شعارهای کشورهای عرب خلیج فارس که در ائتلاف شرکت داشتند، روی آن نوشته شده بود.

این درحالی است که هشت شهروند یمنی در حمله جدید جنگنده‌های سعودی به منطقه الفرش در بخش حرض در استان جحه شهید و تعداد دیگری زخمی شدند.

زخمی شدن یمنی‌ها در حمله به استان الجوف

جنگنده‌های سعودی با حمله به استان تعز چند شهروند یمنی را شهید و چند نفر دیگر را زخمی کردند.

شماری از شهروندان یمنی نیز در حمله هواپیماهای ارتش سعودی به بخش المتون در مرکز استان الجوف زخمی شدند.

یک مسئول محلی یمنی گفت: جنگنده‌های سعودی منطقه عزه حدفاصل بین شهر المتون و بازار مرکزی و مجاورت نیروگاه برق بخش‌المتون را هدف قرار دادند. در این حمله شماری از عابران زخمی شدند و به خانه‌های مجاور آسیب رسید.

شهادت 13 یمنی در استان‌های مختلف

یک منبع امنیتی یمنی به خبرگزاری دولتی این کشور گفت: جنگنده‌های سعودی با حمله به منطقه الفرش در بخش حرض در استان حجه، 8 شهروند را شهید و شمار دیگری را زخمی کردند. جنگنده‌های سعودی همچنین خانه‌های شهروندان یمنی در منطقه السیانی در استان إب را بمباران کردند که به شهادت دو زن و یک کودک منجر شد.

وی افزود: هواپیماهای سعودی منطقه عاهم در بخش کشر در استان حجه را بمباران کردند که به شهادت یک شهروند و زخمی شدن سه نفر دیگر انجامید.

ساختمان ایتام و بانک همبستگی در بخش حرض و منطقه واسط در بخش سفیان در استان عمران نیز هدف حمله جنگنده های سعودی قرار گرفت.

این منبع گفت: جنگنده‌های ارتش سعودی مناطق وادی نشور و آل سالم در بخش کتاف و المنزاله در استان صعده را بمباران کردند.

وی افزود: این جنگنده‌ها همچنین شهر المعلا در استان عدن و پالایشگاه البریقه و کوهستان حدید و قلعه صیره و منطقه بیر احمد را هدف قرار دادند. دو بخش المعلا و خور مکسر و فرودگاه بین المللی عدن نیز شاهد بمباران جنگنده‌های سعودی بود.

این منبع امنیتی تصریح کرد: جنگنده‌های سعودی خانه یکی از شهروندان در محله الاصبحی و بازار تجاری الزریقی در محله الجراف و شهرک الثوره الریاضیه در شهر صنعا را هدف قرار دادند که باعث ویرانی شماری از خانه‌ها و فروشگاه‌ها شد.

وی افزود: جنگنده‌های سعودی یک کارخانه بتون سازی در منطقه البرح در شهر تعز را بمباران کردند که به ویرانی کلی آن منجر شد.

این منبع گفت: هواپیماهای سعودی چند حمله نیز به استان لحج و دو حمله به بخش الغیل در استان الجوف داشتند و به طور گسترده بر فراز شهر عدن به پرواز درآمدند.

نجات فرمانده ارشد یمن از ترور

شبکه تلویزیونی المسیره نیز گزارش داد: هواپیماهای سعودی در طول ساعات اخیر هفت بار به منطقه بنی حشیش در شهر صنعا حمله کردند.

سه حمله نیز به منطقه لشعف در بحش الساقین در استان صعد صورت گرفت.

به گزارش المنار، منابع یمنی از نجات سرهنگ علی محمد صالح مشرح فرمانده ستاد جنگ نیروهای دستگاه امنیت مرکزی یمن از کمین افراد مسلح و شهادت دو تن از همراهانش خبر دادند.

انفجار در ورودی دانشگاه صنعا

شبکه تلویزیونی المیادین گفت که 13 نفر در اثر پرتاب بمب توسط افراد ناشناس در ورودی دانشگاه صنعا زخمی شدند.

این در حالی است که وزارت دفاع یمن پیش از این از بیش از یکصد حمله هوایی ارتش سعودی به مناطق مختلف شهر عدن خبر  داده بود.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها