امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151404
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: 433
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیمپس از گذشت 12 سال از مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 و طی یک دوره ...

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

پس از گذشت 12 سال از مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 و طی یک دوره فشرده، دستیابی به توافق هسته‌ای نشان داد ملت بزرگ ایران بار دیگر با استقامت و توانمندی در سایه رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش‌های دولت، دستگاه دیپلماسی و تیم مذاکره‌کننده و حمایت‌های مجلس شورای اسلامی، از پیچ تاریخی مهم و پرخطر به سلامت عبور خواهد کرد و تسلیم هیچ‌گونه تهدید و ارعابی نخواهد شد.

امروز جهان با به رسمیت شناختن حق ایران در دستیابی به دانش صلح‌آمیز هسته‌ای بار دیگر در برابر عظمت علمی و فنی ایران، سر تعظیم فرود آورده است و در خصوص توانایی‌ها و توانمندی‌های بومی این مرز و بوم لب به اعتراف گشوده است.

بی‌تردید حفظ دستاوردهای ارزشمند دانشمندان و متخصصان ایران اسلامی در حوزه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای در طول بیش از 3 دهه با مجاهدت‌های بی‌دریغ و مجدانه اعضای تیم‌مذاکره‌کننده ایران در این برهه حساس با استفاده کارآمد از توان دیپلماسی در میدان مذاکرات همراه بوده است.

یقینا با وجود توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان قسم‌ خورده انقلاب اسلامی، حصول توافق بُرد-بُرد در مذاکرات هسته‌ای در سایه منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در تبیین مسیر راه و خطوط قرمز و حمایت از تیم مذاکره‌کننده، میسر شد.

امروز در کنار شادی و مسرت ملت بزرگ ایران اسلامی، فرصت مغتنمی پدید آمد تا یاد و خاطره شهدای معظم هسته‌ای کشور که سال‌ها در مسیر حفظ و ارتقاء این دانش ارزشمند صلح‌آمیز تلاش کردند را گرامی بداریم. بی‌تردید اجرای صحیح و بدون مغلطه و تخطئه توافقنامه تدوین شده از سوی طرف مقابل مذاکرات، حلاوت این دستاورد مهم دیپلماسی را شیرین‌تر خواهد نمود.

ضمن قبولی طاعات و عبادات در ماه پر فضیلت رمضان و تبریک عید سعید فطر، دستیابی به توافق هسته‌ای در راستای حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت بزرگوار ایران و خانواده معظم شهدای گرانقدر، به‌ویژه خانواده‌ معظم شهدای هسته‌ای، رئیس محترم جمهور و هیئت دولت به‌ویژه تیم مذاکره‌کننده، رئیس محترم قوه‌قضائیه، رئیس محترم مجلس و نمایندگان محترم مردم در خانه ملت، تبریک گفته و با آرزوی توفیق و سربلندی روز افزون ملت گرانقدر ایران اسلامی از درگاه ایزدمنان، بار دیگر بر حفظ همه‌جانبه دستاوردهای ارزنده و کلیدی هسته‌ای در طول اجرای برنامه جامع مشترک هسته‌ای تأکید می‌نمائیم. امید آن می‌رود تا در سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» با تعامل هرچه بیشتر دولت و مجلس، فصل دیگری از تلاش‌های مسئولان در مسیر خدمت به ملت عزیز ایران اسلامی در زمینه رفع مشکلات و موانع اقتصادی و پدیدار شدن شکوفایی اقتصادی رقم زده شود.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها