امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15148
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتی در پایان نشست سران گروه 8 در ایرلند شمالی اعلام کرد که مواضع ایران در عرصه بین‌المللی بستگی به رهبران کنونی این کشور و بخصوص  شخص "حسن روحانی" رئیس‌جمهوری منتخب دارد و روسیه امیدوار است که مباحثات با مقامات تهران در همه زمینه‌ها همچنان ادامه یابد.

پوتین گفت: روند مباحثات آتی با مقامات تهران بستگی به رهبران کنونی ایران و از جمله رئیس‌جمهوری منتخب این کشور دارد. او انسان بسیار با تجربه‌ای است و یکی از طرف‌های مذاکره کننده قبلی در مباحثات پیرامون برنامه هسته‌ای ایران است. وی از طرفداران خط مشی مدرنیزه سازی ایران به شمار می‌رود. البته در آینده همه چیز به اقدامات مشخص رهبران ایران در عرصه بین‌المللی بستگی خواهد داشت.

وی یادآور شد که روابط مرسوم چندین صد ساله، روسیه و ایران را به یکدیگر مرتبط کرده است.

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین آمادگی خود را برای بحث و بررسی مسائل هسته‌ای ایران با "محمود احمدی نژاد" رئیس‌جمهوری کنونی ایران که احتمالا در تاریخ 2-1 ماه جولای برای شرکت در نشست سران کشورهای صادرکننده گاز به مسکو سفر خواهد کرد، اعلام کرد.

پوتین گفت: من امیدوارم که در آینده نزدیک بتوان همه مباحثات با رهبران ایران ادامه یابد. من فکر می‌کنم که رئیس‌جمهوری فعلی بزودی برای شرکت در نشست سران گازی به مسکو سفر کند و ما مسلما در این خصوص مذاکره خواهیم داشت.

پیش از این سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه اعلام کرده بود که احمدی نژاد به شرکت در نشست سران کشورهای صادرکننده گاز  (2-1 ماه جولای در مسکو) دعوت شده است، ولی هنوز تصمیم نهایی در مورد این سفر اتخاذ نشده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها