امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151481
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۵:۰۷
تعداد بازدید: 340
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، هزاران نفر از حامیان رژیم صهیونیستی و جریان های محافظه کار آمریکا در اعتراض به وضع توافق هسته ای میان تهران ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، هزاران نفر از حامیان رژیم صهیونیستی و جریان های محافظه کار آمریکا در اعتراض به وضع توافق هسته ای میان تهران و شش قدرت جهانی به میدان تایمز نیویورک آمده و از کنگره خواستند مانع از تصویب آن شود.

به گزارش رویترز، جورج پاتاکی فرماندار پیشین نیویورک و نامزد کنونی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده آمریکا در این تجمع گفت که مذاکره‌کنندگان آمریکایی همواره می‌گفتند دست نیافتن به توافق بهتر از یک توافق بد است اما آن چه که اکنون به دست آمده یک «توافق بد» است.

او از نمایندگان کنگره آمریکا خواسته تا به این توافق رای منفی بدهند. باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر گفته بود اگر کنگره به توافق هسته‌ای با ایران رای مخالف بدهد، آن را وتو خواهد کرد.

به گفته فرماندار پیشین نیویورک، این توافق هسته‌ای به هیچ وجه یک توافق نیست بلکه تسلیم شدن یک‌جانبه است و بی‌تردید به نفع ایران خواهد بود که خواستار نابودی اسرائیل است

رييس مجلس نمايندگان ايالات متحده آمريکا نیز پیشتر و در روز چهارشنبه ۳۱ تيرماه گفت که او و ساير اعضای کنگره «هر کاری انجام می‌دهند» تا از اجرای توافق اتمی با ايران جلوگيری شود.

اعضای ارشد کنگره آمریکا که اکثريت آن در اختيار جمهوری خواهان است گفته‌اند که مخالف توافق هسته‌ای ايران و شش قدرت جهانی هستند چرا که مدعی اند اين توافق مانع دستيابی تهران به سلاح اتمی نمی‌شود،

شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز در جلسه دوشنبه ۲۰ژوئیه/۲۹تیر، به اتفاق آرا بر مبنای توافق هسته‌ای با ایران در وین قطعنامه برداشتن تحریم‌های مصوب این شورا در مورد ایران را تصویب کرد.

تصاویر فوق توسط رسانه های آمریکایی و صهیونیستی منتشر شده و معترضان در میدان تایمز نیویورک را نشان می دهد.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها