امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۸:۳۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1515
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۰
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، وزیر خارجه آمریکا امروز، پنجشنبه خطاب به کمیته روابط خارجی سنا از سناتورهایی که خواهان تحریم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، وزیر خارجه آمریکا امروز، پنجشنبه خطاب به کمیته روابط خارجی سنا از سناتورهایی که خواهان تحریم سختگیرانه‌تر تهران هستند خواست در ماه‌های مانده به انتخابات ایران صبوری بیشتری به خرج دهند.

جان کری خطاب به این کمیته گفت: «فکر می‌کنم الان ما باید قدری صبورتر باشیم.»

وی ضمن اشاره به اینکه دولت اوباما اوضاع را به دقت تحت نظر دارد و با متحدان آمریکا همکاری می‌کند، افزود: «فکر می‌کنم زمان انجام یک کار و تصمیم به انجام آن از اهمیتی حیاتی برخوردار است. ما باید در این مورد با یکدیگر همکاری کنیم.»

تحریم‌های آمریکا و کشورهای غربی علیه ایران بر اساس این اتهام استوارند که برنامه هسته‌ای تهران جنبه‌های نظامی دارد ـ ایران همواره قاطعانه این ادعاها را رد کرده و بر برخورداری از حقوق هسته‌ای خود به عنوان یکی از اعضای آژانس بین‌المللی و امضاکنندگان پیمان ان‌پی‌تی تأکید می‌ورزد.

کمیته روابط خارجی سنا روز سه‌شنبه با تصویب قطعنامه‌ای ادعا کرده بود برنامه هسته‌ای ایران تهدید بین‌المللی به شمار می‌رود و بر همین اساس از دولت اوباما خواسته بود تحریم‌های سخت‌گیرانه‌تری علیه ایران اعمال کند.

جان کری در خطابه امروز خود بار دیگر ضمن تکرار ادعاهای خود درباره برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد ایران موفق به دست‌یابی به سلاح اتمی نخواهد شد.

جان کری همچنین گفت: «ما همکاری زیادی با متحدان و دوستان اسرائیلی‌مان داریم و [اطلاعات خودمان] را با آنها مقایسه می‌کنیم. ما در این مشکل مشترک هستیم.»

ایران یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان پی تی) و عضوی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و حق استفاده از فناوری هسته‌ای برای مقاصد صلح‌آمیز برخوردار است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها