امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151507
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۲:۳۴
تعداد بازدید: 336
به گزارش پیروان مــوعــود ، خبرگزاری رسمی عربستان واس، خبر داد که فرماندهی نیروهای ائتلاف در حمله به یمن اعلام کرده است که از  نیمه‌شب ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، خبرگزاری رسمی عربستان واس، خبر داد که فرماندهی نیروهای ائتلاف در حمله به یمن اعلام کرده است که از  نیمه‌شب یکشنبه در یمن به‌مدت 5 روز آتش‌بس برقرار خواهد شد.

این آتش‌بس از اولین ساعت‌های روز دوشنبه این هفته آغاز و تا روز جمعه همین هفته ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری رسمی عربستان، نامه‌ای را منتشر کرده که در آن منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن که اکنون در ریاض به سر می‌برد از پادشاه عربستان درخواست کرده است این آتش‌بس برقرار شود.

این در حالی است که عربستان سعودی پیشتر با آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل در یک هفته آخر ماه رمضان مخالفت کرده بود و حملات خود را به مناطق مختلف یمن ادامه داد و قبل از آن نیز یک بار دیگر آتش‌بس انسانی را در یمن نقض کرده بود.

این در حالی است که صبح امروز عربستان سعودی با حمله به منطقه المخار واقع در 100 کیلومتری شهر تعز در جنوب یمن 105 شهروند یمنی را به شهادت رساند.

عربستان سعودی از روز 6 فروردین ماه سال جاری حملاتی را با ادعای بازگرداندن مشروعیت به یمن آغاز کرده است. در این حملات تاکنون بخش زیادی از زیرساخت‌های یمن و اماکن تاریخی این کشور تخریب شده و بیش از 2هزار نفر شهید و 7هزار نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها