امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151509
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۱۵
تعداد بازدید: 313
به گزارش پیروان مــوعــود، روحانی عصر امروز در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان کردستان در مجتمع فجر سنندج اظهار کرد: ملت ایران دنبال ارتباط ...

به گزارش پیروان مــوعــود، روحانی عصر امروز در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان کردستان در مجتمع فجر سنندج اظهار کرد: ملت ایران دنبال ارتباط سیاسی بر اساس چهارچوب مقررات است و هرگز در پی ساخت سلاح کشتار جمعی نبوده است.

وی افزود: دولت با حمایت همه مردم ارکان نظام و هدایت رهبری در مذاکرات هسته ای به این مهم دست‌یافته‌ است و اینکه روند مذاکرات به کجا ختم می‌شود زیاد مهم نبوده و معتقدم این توافق عملیاتی خواهد‌ شد.

وی با بیان اینکه این توافق عملیاتی می‌شود هرچند که پیچ و خم‌‌هایی در مسیر خواهد داشت، افزود: ایمان داشتم در این مسیر پیروز خواهیم ‌شد و در طول مذاکرات همواره بر ادامه مسیر تاکید می‌کردم.

وی با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای کار پر‌‌پیچ و خمی بود اما خوشبختانه پیروز شدیم، تصریح کرد: امکان اینکه این شرایط به دو سال گذشته بازگردد وجود ندارد.

وی تصریح کرد: آنچه را که در آذر ماه 92 در بحث ترک خوردن پایه‌های تحریم‌ها بیان کردم امروز در کنگره  مطرح شده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز قدرت‌های جهانی به خوبی می‌دانند که بازگشت دوباره تحریم‌ها امکان‌پذیر نیست و اینکه ملت ایران به این توافق دست‌یافته مسیر انتخاب شده آنان است.

وی با بیان اینکه امروز دیگر فضای امنیتی بر روابط ایران و کشورهای منطقه حاکم نیست، افزود: هرچند شاید خیلی‌ها بخواهند این فضای امنیتی را بازگردانند اما توان این کار را نخواهند داشت.

وی تصریح کرد: امروز پایه‌های تحریم‌ها ترک خورده و امکان بازگرداندن آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تصمیم امروز ایران تصمیم کاملا حساب شده و قاطعی است، گفت: ملت ایران با بهره گیری از تجربیات گذشته مسیر و حرکت خود را انتخاب و آینده روشنی را برای خود به تصویر می‌کشند.

وی در مورد اقتصاد نیز اظهار کرد: ما در طول این سال‌ها در اقتصاد به سیاست یارانه پرداخت کرده‌ایم و امروز زمان آن رسیده است که از سیاست به اقتصاد یارانه پرداخت کنیم.

وی گفت: مذاکرات هسته‌ای شرایط را برای حرکت‌های اقتصادی آماده کرده و باید با برنامه ریزی درست در این مسیر گام‌های اساسی برداریم.

وی با بیان اینکه در طول مذاکرات همواره به دنبال توافق برد ـ برد بوده‌ایم، تصریح کرد: اعتقادی به توافق برد ـ باخت نداریم چرا که ماندگاری و دوام چندانی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران نیاز به یک توافق برد ـ برد و پایدار دارد و برای دستیابی به این مهم در مذاکرات هسته‌ای تلاش کردیم.

وی با بیان اینکه برد از دیدگاه طرف مقابل ما جلوگیری از تولید بمب هسته ای بوده است، گفت: ملت ایران هیچ‌گاه دنبال این قضیه نبوده و سند آن قبول نظارت‌های بالاتر پارلمانی است.

وی افزود: برد ما در مذاکرات هسته‌ای به‌رسمیت شناختن فناوری هسته ای ایران در دنیا و برداشته شدن تحریم‌های مالی و اقتصادی بود.

وی با بیان اینکه در زمینه اقتصادی نیز دنبال توافق و تعامل با شرکت‌ها و دولت‌ها و کار آفرینان بزرگ بودیم افزود: اگر بنا باشد این توافقات زمینه را برای واردات خارجی به کشور فراهم کند هیچ نفعی نبرده‌ایم.

وی گفت: ما باید دنبال سرمایه‌گذاری و تکنولوژی باشیم که بخشی از آن نیازهای داخلی ما را تامین و بخشی به سمت توسعه صادرات هدایت شود.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها