امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151519
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۱۶
تعداد بازدید: 370
به گزارش پیروان مــوعــود، پل پیلار پژوهشگر سابق سازمان سیا در یاددشتی در نشنال اینترست نوشت: برجسته‌سازی تهدید ایران از سوی نتانیاهو، نخست وزیر ...

به گزارش پیروان مــوعــود، پل پیلار پژوهشگر سابق سازمان سیا در یاددشتی در نشنال اینترست نوشت: برجسته‌سازی تهدید ایران از سوی نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در همه اظهارنظرها و یا سخنرانی‌هایش یکی از مبانی اصلی وی برای ادامه حفظ روابط ویژه آمریکا-اسرائیل و شکل‌دهی مسائل خاورمیانه بر اساس طبقه بندی نیروهای میانه‌رو در مقابل نیروهای شر به رهبری ایران است. 

وی می‌افزاید:تخریب هرگونه شکل‌گیری ارتباط اولیه بین آمریکا و ایران کمک می‌کند تا اسرائیل تنها شریک مطمئن آمریکا در پیشبرد هر اقدام مهم در خاورمیانه باقی بماند. بعلاوه، یادآوری مستمر ایران به عنوان یک "تهدید واقعی" در خاورمیانه برای انحراف افکار و توجه عمومی از موضوع اشغال سرزمین فلسطین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نتانیاهو بدون شک خواستار ایران مجهز به سلاح هسته‌ای نیست، اما مواضع وی نشان می‌دهد که به دنبال حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران نیز نیست. این موضوع به هدف وی برای طولانی شدن نامحدود این موضوع، و ادامه تنش با ایران کمک می‌کند.

تا اندازه‌ای که توافق جدید موضوع هسته ای را حل و فصل می‌کند، همه مزایای فوق برای نتانیاهو برای دشمنی نامحدود و وضعیت بی پایان کشور یاغی از بین رفته است. بنابراین نتانیاهو هر چه در توان دارد برای شکست توافق به کار می‌اندازد.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها