امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151558
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۲:۰۳
تعداد بازدید: 351
به گزارش پیروان مــوعــود، سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره‌ کننده هسته‌ای کشورمان با حضور در رسانه ملی گفت: بیش از 10 سال مقاومت مردم ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره‌ کننده هسته‌ای کشورمان با حضور در رسانه ملی گفت: بیش از 10 سال مقاومت مردم در برابر همه سختی‌ها، تحریم‌ها، فشارها و کمبودها امروز ثمر داده و اکنون برنامه هسته‌ای ایران تثبیت شده است و جهان به آن احترام می‌گذارد و صدا و سیما در بیان دستاوردهای هسته‌ای نقش خوبی ایفا کرده است.

عراقچی در پاسخ به این سؤال که آیا رسانه ملی در فوتبال یار دوازدهم است یا در این مذاکرات یار خوبی برای تیم مذاکره‌ کننده و دستگاه دیپلماسی بوده؟ تصریح کرد: ‌البته بعضی‌ها شاکی هستند که گاهی اوقات ممکن است گل به خودی زده باشد اما نه، فکر می‌کنم صدا و سیما در همه صحنه‌ها یار و یاور ما بوده است.

عراقچی در پاسخ به سوالی درباره کیفیت برداشته شدن تحریم سوئیفت نیز گفت: تکلیف این موضوع به طور کامل در جمع بندی مذاکرات هسته‌ای روشن شده است.

وی افزود: سوئیفت، تحریمی علیه ایران و اتباع ایرانی نیست، بلکه شرکت خصوصی است که کار تبادل ایمن بانکی را انجام می‌دهد، اما کسانی که نامشان در فهرست تحریم شورای امنیت یا اروپا و آمریکا بوده است از خدمات سوئیفت محروم شدند.

عراقچی گفت: خروج اسامی این افراد از فهرست تحریم و ارائه خدمات سوئیفت در دو مرحله انجام می‌شود و در نوبت نخست 800 نهاد، ارگان و فرد ایرانی طبق برنامه اجرای توافق و در روز اجرا از این فهرست خارج خواهند شد.

معاون وزیر امور خارجه افزود: تعدادی معدودی از افراد که در فهرست‌های تحریم باقی می‌مانند از دریافت خدمات سوئیفت محروم می‌شوند که امر فوق‌العاده‌ای نیست.

عراقچی گفت: اکنون هیچ تحریم سوئیفت علیه ما نیست.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها