امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151566
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۲:۰۳
تعداد بازدید: 354
به گزارش پیروان مــوعــود، علا الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سفر فابیوس وزیر خارجه فرانسه به تهران در هفته آینده، گفت: ...

به گزارش پیروان مــوعــود، علا الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سفر فابیوس وزیر خارجه فرانسه به تهران در هفته آینده، گفت: متأسفانه شاهد بودیم که در دوران نخست‌وزیری فابیوس در فرانسه، مشکل انتقال خون‌های آلوده به چندین کشور از جمله ایران رخ داد، که این موضوع تا امروز واکنش های بسیاری را در کشور به‌دنبال داشته است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پس از بروز این اتفاق کشورها خسارت دیده از فرانسه غرامت خود را دریافت کردند، اما این مبلغ به ایران پرداخت نشد.

وی با تأکید بر اینکه فابیوس باید در سفر به تهران از مردم ایران به علت فروش خون‌های آلوده عذرخواهی کند، تصریح کرد: همچنین دستگاه‌های متولی به ویژه وزارت خارجه باید برای پرداخت غرامت از فرانسه اقدام کنند.

بروجردی در واکنش به حمله نظامی ترکیه به سوریه و عراق، گفت:‌ ترکیه در یک اشتباه راهبردی با همکاری آمریکا، عملیات نظامی را در سوریه به بهانه مبارزه با داعش و در عراق به بهانه مبارزه با گروه پ.ک.ک آغاز کرده، که قطعا این اقدام یک تجاوز آشکار و نقص مقررات بین‌المللی است، از این‌رو ترکیه باید نسبت به این اقدامات تجدید نظر کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به حمایت آمریکا از ترکیه با هدف کشتار بیشتر مسلمانان منطقه، افزود: عربستان در سه ماه اخیر حمایت‌های زیادی را از عربستان در جهت کشتار مردم مظلوم یمن انجام داده، از این رو انتظار است با توجه به ریاست ایران بر جنبش عدم تعهد، وزارت خارجه کشورمان یک اقدام جدی برای جلوگیری از کشتار مردم یمن انجام دهد.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها