امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151575
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۵:۲۷
تعداد بازدید: 483
پیکرهای پاک ۷۶ شهید تازه تفحص دوران دفاع مقدس در خاک عراق، صبح دوشنبه از طریق مرز بین المللی شلمچه وارد میهن اسلامی شدند.

به گزارش پیروان موعود، آیین استقبال از شهیدان تازه تفحص شده با حضور جمعی از مقام های لشکری و کشوری، نیروهای مسلح، خانواده های شهدا و قشرهای مختلف مردم در مرز شلمچه برگزار شد.

استقبال رسمی از پیکرهای مطهر شهدا به عهده یگان تشریفات پایگاه دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خرمشهر بود.

مسوول تفحص شهدای ایران در عراق گفت: این شهدا در منطقه عملیاتی فاو، شلمچه، مجنون، شرق و غرب دجله و زبیدات در عراق و در عملیات های والفجر 8، خیبر، محرم، والفجر 1، بدر، رمضان و کربلای 5 به درجه شهادت نایل آمده بودند.

سرهنگ حسین عشقی افزود: پیکرهای پاک این شهیدان در بیست و دومین مرحله تفحص برون مرزی کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح در خاک عراق کشف شده است.

وی بیان کرد: آیین استقبال از این شهدا، ساعت 18 بعد از ظهر دوشنبه با حضور مردم شهید پرور رامشیر در جنوب خوزستان از میدان امام حسین(ع) به سمت مسجد امام خمینی (ره) این شهر برگزار و آیین شبی با شهدا نیز پس از اقامه نماز مغرب و عشا در کنار پیکر پاک این شهدا در مسجد امام خمینی(ره) رامشیر برگزار می شود.

سرهنگ عشقی گفت: این شهدا پس از بدرقه مردم رامشیر و انتقال به پادگان شهید محمود وند اهواز، برای انجام آزمایش D.N.A به تهران منتقل می شوند.

مرز بین المللی شلمچه در غرب خرمشهر و در جنوب غربی خوزستان واقع است.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها