امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151580
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۵:۳۴
تعداد بازدید: 245
گروه اجتماعی پیروان مــوعــود،مهدی مهدیان : همانطور که انتظار می رفت، جمع بندی مسائل هسته ای میان ایران و 1+5 هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور ...

گروه اجتماعی پیروان مــوعــود،مهدی مهدیان : همانطور که انتظار می رفت، جمع بندی مسائل هسته ای میان ایران و 1+5 هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور سروصدای زیادی به پا کرد.این سروصدا فقط مخصوص سیاست و یا سیاست مداران نبود چرا که در همه فعالین حوزه های مختلف از جمله اجتماعی و فرهنگی هم در حد توان خودشان و با توجه به مواضع خود واکنش مثبت و یا منفی خود را بروز دادند.

اما در این میان، افرادی بودند که موضع گیری آنها نسبتا تعجب برانگیز بود.یعنی اصل موضع درباره موضوع هسته ای با توجه به دربرگیری فراوان این جمع بندی، طبیعی بود اما کیفیت و نوع موضع گیری آنها طوری بود که انگار مواضع قبلی خود را فراموش کرده اند.

سینمای فعلی کشور و افراد سینمایی حال حاضر سرآمد این جریان هستند و برخی از آنها زمانی حرف از ایستادگی و مقاومت می زنند که عملا تا چند سال قبل از جمع بندی مذاکرات با سکوت و یا سخنانی دشمن شاد کن عملا هیزم در آتش غرب و آمریکا می ریختند.

اگرچه مسئله هسته ای در زیرگروه حوزه سیاسی است اما وقتی پای امنیت ملی و حفظ تمامیت ارضی کشور به میان می آید همه افرادی که در کشور زندگی می کنند عملا باید آستین ها را برای کمک به وطن بالا بزنند.در مسئله هسته ای هم عملا با توجه به بهانه جویی طرف مقابل برای حذف کردن صنعت هسته ای در کشور و احتمالا بعد از آن حذف کشور جمهوری اسلامی ایران، باید همه اقشار جامعه به میدان می آمدند تا هرکسی با توجه به تخصص و حرفه اش بتواند کمکی بکند به کشور برای اثبات حقانیتش.

قطعا یکپارچگی و صرف کردن فعل خواستن توسط هر ایرانی در نهایت منجر به ایستادگی تیم مذاکره کننده ایرانی در مذاکرات آن هم در برابر شش کشور قدرتمند جهان شد از این رو انتظار می رفت تا همه هنرمندان و یا افراد فعال در هر صنفی نه تنها بعد از جمع بندی مذاکرات بلکه قبل از آن مخصوصا در سال های قبل حمایت خود را از نظام به صورت مشخص اعلام می کردند.

اخیرا هنرمندان سینما یکی پس از دیگری به طرق مختلف مخصوصا در شبکه های اجتماعی از ایستادگی شهدا و خون جوانان وطن دم می زنند.علیرضا داودنژاد هم در پی جمع بندی مذاکرات با انتشار متنی، تحت عنوان «حریفان توافق کردند،‌ رفیقان چه می‌کنند؟» نسبت به توافقات هسته‌ای واکنش نشان داد.

این کارگردان سینما در این متن آورده است: «بعد از هشت سال فداکاری در جنگ و سی و چند سال مقاومت در تحریم، بالاخره قدرت‌های جهان باورشان آمد که ایران از آنچه حق مسلم خود می‌داند کوتاه نمی آید.

برون رفت از دنیایی که توحش ،‌ هشدار‌ و ویرانی بر آن سایه انداخته‌، تنها با تغییر مسیر مسلح‌ترها از نظامی‌گری به سیاست ‌، اقتصاد و فرهنگ ممکن خواهد شد. اگر هواپیما و موشک را از روی میز برداریم و به جای آن حرف حساب بگذاریم، دنیا عوض می‌شود. مظلومین را باید فهمید و دریافت"

این بخشی از مطالب این کارگردان سینما است که می توان محتوای آن را به فال نیک گرفت و می توان حسرت خورد که با توجه به تاثیرگذاری این قشر بر جامعه جوان کشور، چرا از این دست افراد با روحیه وطن دوستی کم پیدا می شود و یا اگر پیداشود، ساکت پیدا می شود.

اما سوال و یا سوالاتی که حال مطرح می شود این است که به راستی طیف هنری جامعه از جمله بازیگر و کارگردان و تهیه کننده و یا هر فعال هنری برای نقد تفکر جنگ طلبانه آمریکایی و غربی و یا برای خوی زورگویانه آنها، تا کنون چه قدم هایی برداشته اند؟  آيا فقط جمع بندی مذاکرات که می تواند در نهایت منجر به یک توافق شود این قشر را به این فکر واداشته است كه توحش از جهان بايد برود؟

استکبار جهانی و در صدر آن آمریکا، سالهاست که در جهان در آدمکشی و قتل و ویران کردن مناطق مختلف جهان؛ حرف اول و آخر را می زنند و افرادی هم در برابر این زورگویی ها مقاومت می کنند که درواقع آنها هم به دنبال از بین بردن این توحش بودند اما متاسفانه خبری از موضع غالب جامعه سینمایی کشور نبود، تلاش برای از بین بردن توحش می تواند به طرق مختلف صورت گیرد، و رقم زنندگان این تلاش هر جا که باشند قابل تقدیر هستند،از جمله گروه های مقاومت حماس، حزب الله لبنان،مدافعان حرم در سوریه و یا رزمندگان جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس که سرآمد این گروه ها هستند.

حال سوال دیگری که مطرح می شود، این است که چرا در این سال ها خبری از موضع و بیانیه و احسنت درباره این گروه ها آن هم توسط جامعه سینمایی کشور یا نبود و یا اگر هم بود به صورت انگشت شمار بود؟قطعا در چنین شرایطی نمی توان چشم ها را بر بي مسوليتی و بي تفاوتی سينمای ايران نسبت به ملامت کشورهای زورگو که بنیان گذار توحش و ناجوانمردی در جهان بودند، بست.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها