امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151619
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۰۷
تعداد بازدید: 421
به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از المسله، نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی  توانستند 43 تروریست داعشی را در مناطق مختلف الانبار و مناطق ...

به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از المسله، نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی  توانستند 43 تروریست داعشی را در مناطق مختلف الانبار و مناطق مجاور به هلاکت برسانند و مخفیگاه ها و خودروهای آنها را منهدم کنند و به پیروزی های جدیدی دست یابند.

بر اساس بیانیه ای که در این زمینه صادر شده است، نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی در عملیات الانبار به عملیات پاکسازی استان از لوث باندهای تروریستی ادامه می دهند به طوری که پیشروی برای پاکسازی ارتفاعات البوعیثه به سمت بزرگراه واقع در منطقه را آغاز کرده و توانستند 45 بمب کارگذاشته شده از سوی تروریست ها و 9 مخفیگاه آنها را منهدم کنند.

همچنین در حملات هوایی به مخفیگاه های تروریست ها در شمال الرمادی در نزدیکی  البوعیثه، 11 تروریست به هلاکت رسیدند و یک مخفیگاه و تعداد سلاح تیربار آنها منهدم شد.

بر  اساس این بیانیه، نیروهای امنیتی و مردمی همچنان به پاکسازی میدان مین در شمال البوعیثه ادامه می دهند و توانسته اند 60 بمب را کشف و خنثی کنند و پیشروی در این محور  ادامه دارد.

این بیانیه از موفقیت تیپ 76 و نیروهای پلیس فدرال در آزادسازی کامل تل مشیهده از اشغال تروریست ها و ادامه عملیات فرماندهی بغداد در چارچوب عملیات فجرالکرمه خبر داد.در عملیات امروز نیروهای عراقی در چارچوب پاکسازی ناحیه الکرمه، سه تروریست به هلاکت رسیدند و یک خودرو مجهز به تیربار و شش بمب منهدم شد.

همچنین در جریان پاکسازی منطقه سید غریب و الکسارات، 40 بمب کشف و خنثی شد.

فرماندهی عملیات الجزیره و البادیه نیز از هلاکت هشت تروریست و انهدام دو موتورسیکلت و عملیات دیگری علیه تروریست ها در منطقه الصکره و منطقه الزاویه با همکاری عشایر خبر داد.

نیروهای یگان مبارزه با تروریسم هم در عملیات پاکسازی دانشگاه الانبار، مقادیری مواد منفجره و تعداد موشک و گلوله های مختلف کشف و ضبط کردند.

رائد شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال عراق هم از موفقیت نیروهای امنیتی در هلاکت 23 تروریست داعشی و انهدام پنج خودرو و 10 استراحتگاه آنها در شرق الرمادی خبر داد.

به گفته وی، نیروهای امنیتی همچنین 75 بمب کارگذاشته شده از سوی داعشی ها در المضیق و حصیبه را کشف و خنثی کردند.

به گفته وی، نیروهای امنیتی در این عملیات، خسارت ها و تلفات سنگینی به تروریست های داعشی وارد کردند.

علی داوود رئیس شورای شهر الخالدیه پیشتر از آزادسازی منطقه البوذیاب در شمال  الرمادی از اشغال تروریست های تکفیری و پیشروی نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی به سمت منطقه البوفراج خبر داده بود.

هلاکت یکی از سرکردگان داعشی در کرکوک

خبر دیگر این که یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش ملقب به والی کرکوک در حمله هوایی دقیق به غرب شهرستان الحویجه در استان کرکوک به هلاکت رسید.شش تروریست دیگر کشته و دست کم 20 نفر دیگر در این حمله زخمی شدند.

هلاکت 13 داعشی در الرطبه

خبر دیگر این که در عملیات نیروی هوایی ارتش عراق  علیه مخفیگاه ها و مواضع تروریست های  داعشی،‌ ساختمان موسوم به  دیوان الحسبه داعش منهدم شد و 13 تروریست از جمله یکی از سرکردگان آنها به هلاکت رسید.

یک منبع امنیتی در این باره گفت جنگنده های نیروی هوایی ارتش بر اساس اطلاعات دقیق، ساختمان موسوم به دیوان الحسبه و مقر سرکردگان داعشی را در منطقه الرطبه الانبار هدف قرار داده و منهدم کردند که بر اثر  آن 13 تروریست از جمله معاون مسئول موسوم به مسئول الغزوات و یکی از فرماندهان نظامی داعش به هلاکت رسیدند.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها