امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151620
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۰۷
تعداد بازدید: 316
به گزارش پیروان مــوعــود، در بحبوحه نزاع‌های سخت و همراه با لابی‌گری که این روزها در صحنه مباحثات سیاسی در جریان است، تحلیلگران و ...

به گزارش پیروان مــوعــود، در بحبوحه نزاع‌های سخت و همراه با لابی‌گری که این روزها در صحنه مباحثات سیاسی در جریان است، تحلیلگران و اندیشمندان می‌گویند احتمال تأیید توافق هسته‌ای دز کنگره آمریکا بالا است.

کلیف کاپچان، مدیر میز مخاطرات سیاسی در گروه اوراسیا به پایگاه خبری «کوارتز» می‌گوید شانسی برای اینکه کنگره سند توافق هسته‌ای ایران و 1+5 را تأیید و به رفع تحریم‌ها علیه این کشور رأی بدهد.

اما باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا قول داده هر گونه اقدام از جانب کنگره برای رد توافق هسته‌ای را وتو خواهد کرد و «کاپچان» می‌گوید اینکه کنگره بتواند با کسب دو سوم آراء در مجلس سنا و مجلس نمایندگان وتوی رئیس‌جمهور را باطل کند تنها 20 درصد است.

از سوی دیگر، سایت PredictIt که سایت مرجه در زمینه شرط‌‌بندی است احتمال رد توافق توسط کنکره را تنها 12 درصد دانسته است.

پایگاه خبری «کوارتز» پس از اشاره به این آمارها می‌نویسد این احتمالات برای منتقدان توافق هسته‌ای ایران، نامعلوم نیست و یک سیر تفکر در حال حاضر در میان این منتقدان این است که به جای صرف تلاش برای باطل کردن این توافق آن را لکه‌دار کرده و با ایجاد نگرش منفی درباره آن برای خود فرصت سیاسی ایجاد کنند.

به نوشته «کوارتز»، در صورتی که ایران در تعهداتش تقلب کند کسانی که از آن در کنگره حمایت کرده‌اند می‌توانند مورد انتقاد قرار بگیرند.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها