امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151649
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 376
[1]- Tom Cotton[2] - پیروان مــوعــود | چرا نامه سناتورهای جمهوری‌خواه ناقض قوانین است؟[3] - پیروان مــوعــود | گفتگوی توییتری ظریف و تام کاتن ...

[1]- Tom Cotton

[2] - پیروان مــوعــود | چرا نامه سناتورهای جمهوری‌خواه ناقض قوانین است؟

[3] - پیروان مــوعــود | گفتگوی توییتری ظریف و تام کاتن بر سر نامه سناتورهای آمریکایی

[4]- Mike Pompeo

[5] - اشاره به دو توافقی است که جمهوری اسلامی ایران اخیراً و در حاشیه توافق هسته‌ای با 5+1 با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امضا کرده است. توافق اول درباره بازرسی از سایت نظامی پارچین یعنی جایی که برخی گزارش‌های ادعایی از انجام شدن آزمایش انفجاری برای توسعه کلاهک هسته‌ای! در آن حکایت کرده است؛ و توافق دوم نیز پیرامون نحوه حل‌وفصل پرونده مطالعات ادعایی در خصوص ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران است. دو موضوعی که همواره از مسائل مجادله برانگیز در مذاکرات هسته‌ای ایران و 5+1 بوده‌اند و همه مفاد این دو توافق در جلسات مذاکره موردبحثِ 5+1 قرارگرفته و چیزی از آن نیست که همه اعضای 5+1 از آن باخبر نباشند. اما طبق روال عادی آژانس، وقتی توافقی با یکی از اعضا امضا می‌شود متن آن محرمانه نگهداری می‌شود نه به این معنا که چیزی جز مفاد توافق شده در وین در آن وجود دارد!

[6]- Bob Corker

[7]- Paul Richter

[8] - برخی قانون‌گذاران آمریکایی در اثر تلقینات GOP معتقد هستند که ناتوانی کنگره در دسترسی به این متون (توافقات طبیعتاً محرمانه ایران و آژانس!) ممکن است قانون بازبینی توافق هسته‌ای - که توسط اوباما امضاشده و به کنگره اجازه داده تا این بازبینی را 60 روزه انجام دهد - نقض کند. استدلال این گروه این است که در آن قانون به بررسی «همه مواد و همه ضمایم مرتبط» با توافق هسته‌ای (All related materials and annexes) اشاره شده است؛ حال‌آنکه این دو متن هنوز در اختیار کنگره نیستند!!

[9]- John A. Boehner
[10]- Mitch McConnell

[11]- Tom Cotton

[12]- Mike Pompeo

[13]- Ben Cardin

[14]- Robert Menendez

[15]- Mark Dubowitz

[16]- Foundation for the Defense of Democracies

[17]- Susan E. Rice

[18]- John Kirby

[19]- Technical arrangements

[20]- Kelsey Davenport

[21]- Arms Control Association

[22]- Martin Matishak

[23]- Ronald Dermer

[24]- Dave Brat 

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها