امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151664
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۲۱
تعداد بازدید: 399
به گزارش پیروان مــوعــود، مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حسام بدران سخنگوی جنبش حماس در خارج از فلسطین تاکید کرد: جنایت بامداد امروز شهرک نشینان در ...

به گزارش پیروان مــوعــود، مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حسام بدران سخنگوی جنبش حماس در خارج از فلسطین تاکید کرد: جنایت بامداد امروز شهرک نشینان در سوزاندن و به قتل رساندن علی دوابشه و سوزاندن سایر اعضای خانواده اش نیازمند پاسخی مناسب با جنایتهای آنها است است.

وی افزود: این جنایت، نظامیان اشغالگر و شهرک نشینان آنها را به یک هدف مشروع برای مقاومت در هر مکان و وضعیتی تبدیل می کند و این قاتلان با پاسخی مناسب با جنایتهایشان روبرو خواهند شد. وی از اهالی کرانه باختری خواست تا در خروش مردمی گسترده برای دفاع از مسجد الاقصی و پاسخ به جنایت سوزاندن این کودک شرکت کنند.

این سخنگو همچنین از تشکیلات خودگردان خواست تا همه زندانیان سیاسی را آزاد و پیگرد مبارزان را متوقف کند.عبدالرحمن شدید دیگر سخنگوی حماس نیز تاکید کرد: خون این کودک شیرخواره نیروی محرک انقلاب امروز مردم فلسطین در جمعه خشم خواهد بود.

ارجاع پرونده به دادگاه کیفری بین المللی
سخنگوی رسمی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین نیز با محکوم کردن سوزاندن کودک شیرخواره فلسطینی تاکید کرد: جنایت سوزاندن دوابشه در نابلس در صدر پرونده هایی خواهد بود که قصد داریم آن را به دادگاه کیفری بین المللی علیه اسرائیل تقدیم کنیم.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی "معا"، نبیل ابوردینه گفت: سکوت جامعه بین المللی در قبال این جنایت ها و فرار تروریست های قاتل از مجازات باعث وقوع جنایت آتش زدن کودک شیرخواره فلسطینی شد؛ همانطور که این وضعیت در مورد محمد ابو خضیر کودک دیگر فلسطینی صورت گرفت.

جنبش مقاومت مردمی در فلسطین تجاوزگری مکرر اشغالگران و شهرک نشینان صهیونیست علیه مردم و مقدسات فلسطینی ها بویژه حمله بامداد امروز به دو خانه فلسطینی در روستای دوما در جنوب نابلس و آتش زدن یک کودک شیرخواره و چهار عضو خانواده اش را محکوم کرد.

این جنبش در بیانیه خود آورده است: اقدامات دشمن و شهرک نشینان و تجاوزگری آنها درباره انفجار اوضاع هشدار می دهد و اشغالگران مسئول نتایج و تبعات این اقدامات هستند. این جنبش تاکید کرد: دفاع از حقوق مشروع فلسطینی‌ها با انواع مقاومت حق ملت فلسطین و مقاومت آنان است.

جهان باید به اشغالگری اسرائیل پایان دهد
جبهه مبارزه مردمی فلسطین نیز با محکوم کردن "این جنایت که با تصمیم سیاسی کابینه تندروی تروریستی اسرائیل به سرکردگی بنیامین نتانیاهوی نژادپرست صورت می گیرد"، افزود: امروز جامعه بین المللی و حامیان حقوق بشر و کودکان و دموکراسی با یک آزمایش جدی و واقعی برای برملاکردن این اشغالگری نژادپرستانه و متوقف کردن همه اقدامات اشغالگران و تحویل باندهای تروریسم سازمان یافته شهرک نشینان به دادگاههای بین المللی روبرو هستند.

درخواست حمایت بین الملی از کودکان فلسطین
سندیکای پزشکان در مرکز قدس نیز جنایت شهرک نشینان صهیونیستی در آتش زدن کودک شیرخواره فلسطینی را گواه قاطع فاشیستی بودن رژیم اسرائیل دانست و خواستار حفاظت بین المللی از ملت فلسطین در برابر این صهیونیست ها شد که "کودکان را آتش می زنند".

این سندیکا سکوت سنگین کشورهایی که خود را متمدن می دانند، - درقبال آتش زدن کودکان و ارعاب غیرنظامیان و ریختن خون آنها- تقبیح کرد. نافذ سرحان رئیس کمیته رسانه ای سندیکا نیز از مراجع بین المللی خواست تا از ملت فلسطین و کودکان آنها در قبال جنایتکاران جنگی شهرک نشین محافظت کنند.

وی تاکید کرد: جنایات اشغالگران و شهرک نشینان هرگز باعث نخواهد شد که ملت فلسطین از سرزمین خویش دست بکشد و سر سوزنی از مسیر خود در راه دستیابی به آزادی و استقلال و رهایی از چنگال اشغالگری منحرف شود.

فراخوان تظاهرات در محکومیت جنایت دوما
تشکل های مردمی و گروههای فلسطینی خواستار برگزاری تظاهرات خشم به منظور محکوم کردن جنایت شهرک نشینان صهیونیست در روستای دوما شدند. این درحالی است که ارتش رژیم اسرائیل اعلام کرد که در چندین منطقه کرانه باختری و قدس اشغالی حالت آماده باش اعلام کرده است.

پاسخ سریع به جنایت شهرک نشینان صهیونیست
جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که ملت فلسطین در پاسخ به تروریسم شهرک نشینان صهیونیست درنگ نخواهند کرد.

یک مسئول جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری رود اردن در سخنانی مطبوعاتی با محکوم کردن جنایت شهرک نشینان صهیونیستی در آتش زدن خانه های فلسطینی در نابلس و شهادت کودک شیرخواره فلسطینی گفت: این جنایت با حمایت نیروهای اشغالگر صورت گرفت و در چارچوب سلسله جنایت های روز افزون اشغالگران صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: تروریسم شهرک نشینان و ارتش اشغالگر با اراده تسلیم ناپذیری ملت فلسطین روبرو خواهد شد و کسی که تحریک به قتل ملت فلسطین و تحریب دارایی ها و آتش زدن خانه ها و مساجد آنها و تعدی به آنها می کند و افسار شهرک نشینان را رها می کند باید منتظر پاسخ در هر لحظه ای باشد.

این مسئول تاکید کرد: مقاومت نقش و وظیفه مقدس خود در دفاع از ملت و سرزمین فلسطین را انجام خواهد داد و هرگز اجازه برخورد با ملت فلسطین در کرانه باختری و قدس یا هر مکان دیگری نخواهد داد. نبرد یکی است و وظیفه هم یکی است.

درخواست اعلام جنگ علیه شهرک نشینان
کمیته خلق برای آزادی فلسطین نیز در بیانیه ای با محکوم کردن جنایت امروز شهرک نشینان صهیونیست خواستار افزایش مقاومت و اعلام جنگ علیه این شهرک نشینان شد

این بیانیه خواهان "پاسخ کاملا قوی به این جنایت با افزایش مقاومت در برابر اشغالگران و شهرک نشینان و مقابله گروهی و سازمان یافته با آنها و تشکیل کمیته های مردمی در روستاها و اردوگاهها و شهرهای فلسطینی کرانه باختری به این منظور شد چرا که دستگاههای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین در محافظت از ملت فلسطین شکست خورده است".

این بیانیه همچنین خواهان قطع کامل ارتباط با اشغالگران و توقف همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان با آنها و رجوع به جامعه بین المللی برای پیگرد قضایی سران سیاسی و نظامی و شهرک نشینان در دادگاههای بین المللی شد.

شهرک ‌نشینان صهیونیست بامداد جمعه خانه یک فلسطینی را به آتش کشیدند که بر اثر آن یک نوزاد شهید و ۳ تن دیگر از جمله والدین این نوزاد مجروح شدند.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها