امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151684
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 385
به گزارش پیروان مــوعــود، کارگزارانی‌ها اين روزها تمام فعاليت خود را در حوزه سياست داخلي به انتخابات معطوف كرده‌اند و به گفته خود برای ...

به گزارش پیروان مــوعــود، کارگزارانی‌ها اين روزها تمام فعاليت خود را در حوزه سياست داخلي به انتخابات معطوف كرده‌اند و به گفته خود برای تصرف کرسی‌های سبز رنگ بهارستان برنامه جدی را در پیش گرفته‌اند این هفته در -هفته نامه صدا- «ارگان رسانه‌ای کارگزاران» خبری را رسانه‌ای کردند که تا پیش از آن از سوی هیچکدام از شخصیت های موثر اصلاح طلب مطرح نشده بود.

-هفته نامه صدا- «ارگان رسانه‌ای کارگزاران» طی خبری اعلام کرد: عارف از سوی اصلاح‌طلبان مسئول انتخابات تهران شد.

انتشار این خبر از سوی بلندگوی حزب کارگزاران در نگاه اول خبری مهم و تصمیمی دال بر محور قرار گرفتن محمدرضا عارف از سوی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم را در ذهن تداعی می کند.

اما مهمتر از آن این سوال مطرح می شود که چرا خبری با این اهمیت آن هم با مضمون محوریت عارف در انتخابات مجلس دهم نه از سوی شخصیت‌های سیاسی اصلاح طلب و نه از سوی رسانه‌های معطوف به محمدرضا عارف، بلکه از سوی ارگان رسانه‌ای کارگزاران در صدر اخبار سیاسی روز قرار می گیرد؟

کارگزارانی که با پیروزی حسن روحانی تولدی دوباره پیدا کردند و توانستند دوباره نام "حزب کارگزاران" را بر سر زبان‌ها بیاندازند. آنها بیش از یک سال است که به بازسازی حزب مطبوع خود پرداخته‌اند و حالا پس از گذشت یک سال توانسته اند در 25 استان شورای استانی حزب خود را تشکیل دهند. کارگزارانی‌ها حالا خود را آمده می کنند تا در روزهای آینده اجتماع بزرگی برگزار کنند.[1]

آنچه بعداز انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بیش از هر چیزی نمود واقعی خود را در رسانه‌ها و اظهار نظرهای شخصیت های سیاسی وابسته به کارگزاران نشان می داد، «اختلاف کارگزاران با محمدرضا عارف» بود.

این اختلاف محدود به یک سلیقه و یا یک رویکرد سیاسی بین آنها و عارف نبود؛ چنان که کارگزارانی‌ها در حدود یک سال گذشته از هیچ چیزی برای مخدوش کردن چهره عارف و ریختن سبد رای او که در بحبوحه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری بدست آمده بود فروگذار نکردند.[2]

آنها لقب "اصلاح طلب بدلی" به عارف دادند و این چماغ را بارها طی یک سال گذشته بر سر او نواختند.[3]

حتی کارگزارانی ها به "انصراف عارف" و خوش نامی او در میان طیف وسیع هوادارنش هم رحم نکردند و انصراف او به نفع روحانی را از سر اجبار دانستند و گفتند: او مجبور به انصراف بود و از خود گذشتگی نکرد.[4]

اما حالا رویکرد آنها تغییر کرده و خبری را در صدر ارگان رسانه ای خود قرار داده اند که حاکی از محوریت عارف در انتخابات دارد.

صحت و سقم این خبر هنوز از سوی اصلاح طلبان و اعضای شورای مشورتی تایید نشده است و مشخص نیست کارگزارانی ها با انتشار این خبر چه در سر پرورانده اند.

باید منتظر ماند و دید که آیا آنها با انتشار این خبر به دنبال سرلیست شدن عارف و محوریت او در انتخابات مجلس دهم هستند و یا قرار است سناریوئ دیگری در آستانه برگزاری کنگره و اجتماع کارگزارانی ها در قبال عارف رخ دهد.


محمدجواد توسلی

[1] http://iscanews.ir/news/286515/

[2] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/419818

[3] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/413621

[4] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/419346

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها