امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15171
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۶
تعداد بازدید: 94
مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: آنچه ...

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: آنچه مسلم است، تعامل مثبت و سازنده همواره بین قوا هم مطرح و هم در سطح شعارها بیان ‌شده است.

* پیام رهبری به روحانی اتمام حجتی برای همه مسئولان به عنوان یک وظیفه است

وی با بیان اینکه پیام مقام معظم رهبری به حسن روحانی، اتمام حجتی برای همه مسئولان به عنوان یک وظیفه است، افزود: در این مقطع که آقای روحانی به عنوان رئیس‌ جمهور انتخاب شده‌اند، و در دولت آینده خود کابینه‌ای را تشکیل می‌دهد، بنابراین وی باید فضای تعامل مثبت بین سایر قوا را بیش از پیش ایجاد کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه آقای روحانی قبل از انتخابات بحث تعامل سازنده با نمایندگان مجلس را مطرح کرد: وی در مناظرات انتخاباتی خود بر حل مسائل به صورت تفاهمی و از نزدیک با نمایندگان را مطرح کرد و اگر این کار، از سوی رئیس‌ جمهور منتخب رخ دهد، قطعا زمینه تعامل مثبت بین قوه مجریه و مقننه فراهم می‌شود.

رحماندوست با اشاره به ضرورت تعامل قوه قضائیه با قوه مجریه تصریح کرد: به طور طبیعی رئیس قوه قضائیه منتخب مقام معظم رهبری است و قطعا انتظار این است که این قوه نیز در جهت تحقق فرمایشات رهبری از دو قوه دیگر پیشتازتر گام بردارد.

* تعامل سازنده قوا گشوده شدن باب جدید برای پیشرفت کشور است

وی با بیان اینکه تعامل سازنده سه قوه گشوده شدن باب جدید برای همکاری همه‌جانبه و پیشرفت کشور است، ادامه داد: باز شدن باب جدید برای تعامل سازنده سه قوه، در حقیقت تحقق فرمایش مقام معظم رهبری، در پیام تبریک ایشان برای انتخاب آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت محسوب می‌شود.

* وظیفه فطری همه مسئولان تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در عمل است

نماینده تهران همچنین بیان داشت: در زمان کنونی وظیفه فطری، عقلی و طبیعی همه مسئولان تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در عمل است، و برای اینکه کشور به خوبی اداره شود، راهی جز تعامل و همکاری وجود ندارد.

* حضرت امام (ره) همواره بر جمله «همه با هم» تأکید داشته‌اند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مجموعه چند جلدی صحیفه حضرت امام (ره) گفت: با مروری بر این مجموعه می‌توان دریافت که ایشان نیز در بسیاری از موارد ،بر جمله «همه با هم» تأکید داشته‌اند و با شرایط امروز جامعه، تعبیر ایشان باید سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد.

رحماندوست در پایان یادآور شد: حال که آقای روحانی در این دوره به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت انتخاب شدند، بنابراین اگر نخواهیم «همه با هم» باشیم، نمی‌توانیم منافع کشور را به شکل عمومی تأمین کنیم.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار