امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151732
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۳
تعداد بازدید: 338
به گزارش پیروان مــوعــود، امیرحسین جمشیدی درباره تخلفات عطاری‌ها، گفت: هرگونه عرضه و فروش داروهای گیاهی، شیمیایی و مکمل‌های دارویی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، امیرحسین جمشیدی درباره تخلفات عطاری‌ها، گفت: هرگونه عرضه و فروش داروهای گیاهی، شیمیایی و مکمل‌های دارویی (پودرهای پروتئینی و ...) می‌بایست در داروخانه‌های مجاز فروش و زیر نظر پزشک داروساز صورت پذیرد.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی متصدیان عطاری‌ها به فروش داروهای فوق‌الذکر که اغلب قاچاق و غیرمجاز هستند، اقدام می‌کنند، افزود: این اقدام برخلاف قوانین و صلاحیت علمی آنان است.

جمشیدی با اشاره به تخلف دیگری که در برخی عطاری‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: اقدام به مواردی از قبیل حجامت، تزریقات، معاینات پزشکی خاص و غیره از جمله مواردی است که باید به شدت با آن برخورد کرد، چرا که در بعضی موارد می‌تواند خطرات جانی جبران ناپذیری را متوجه مراجعان کند.

مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد:‌ آنچه قانون درباره  فعالیت‌های صنف فروشندگان گیاهان دارویی مجاز کرده، فروش انواع گیاهان خشک، فله‌ای و عرقیات گیاهی است.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار