امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151770
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۵۶
تعداد بازدید: 462
به گزارش پیروان مــوعــود، سال ها بود که سینمای ایران به دنبال ساخت و اکران فیلمی درباره زندگی حضرت محمد (ص) بود تا اینکه در عید قربان سال ۱۳۹۰ مجید ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سال ها بود که سینمای ایران به دنبال ساخت و اکران فیلمی درباره زندگی حضرت محمد (ص) بود تا اینکه در عید قربان سال ۱۳۹۰ مجید مجیدی مراحل تولید فیلمی را شروع کرد که چند سال تحقیق کرده بود و فیلم‌نامه اش را آماده کرده بود.

حال قرار است در شب میلاد امام رضا (ع) فیلم محمد رسول الله (ص) اکران شود. تازه ترین اثر سینمایی مجیدی حاصل یک تلاش ملی و بین المللی است. فیلمی که اگر جلوی دوربینش را بازیگران ایرانی نقش‌آفرینی کردند اما در پشت‌صحنه‌اش عواملی حرفه‌ای از سینمای جهان جای گرفتند.

طراحی گریم چهره های فیلم‌سینمایی «محمد رسول الله (ص) » را جیانتو دروسی Giannetto De Rossi گریمور ایتالیایی انجام داده است. دروسی سالها تجربه طراحی گریم فیلمهای سینمایی ایتالیایی و هالیوودی را دارد. در کنار این مرد ایتالیای همسرش میرلا دروسی Mirella De Rossi و دخترش لورلا دروسی Lorella De Rossi را هم می‌توان به عنوان گریمور‌های خوب سینمای دنیا نام برد. یکی از طراحی‌ها سخت این هنرمندان طراحی چهر‌ه های فیلم سینمایی (Apocalypto) ساخته مل گیبسون را می‌توان نام برد.

این گریمور ایتالیایی، با طراحی شخصیت‌های فیلم‌های زامبی یا گریم چهر‌ه‌های زخم‌خورده وارد دنیای طراحی چهره‌های سخت شد. برای برخی از سینمادوستان نام بردن از دروسی برای طراحی غولهای فیلمی چون کُنان ویرانگر «Conan the Destroyer» یا طراحی بدن و چهره زخمی سیلوستر‌استالونه هنرپیشه معروف هالیوودی در فیلمهایی چون «رمبو۳» و «نور خورشید» آشنا باشد.

قالب‌گیری چهره با روش های مختلف، ساخت انواع ماسک فانتزی، لاتکسی، پاپیه ماشه و شبیه سازی تنها بخشی از تلاش برای ساخت چهره‌های سخت است. چهر‌ه‌های که به یک اثر هنری جان می‌دهد و ارتباط مخاطب را با دنیای فیلم نزدیک می‌کند. جیانتو دروسی را بیشتر به خاطر دقت در جزئیات و خلاقیتش در ساخت چهره‌ می‌شناسند. آنچه می‌بنید، بخشی از تلاش گریمور ایتالیایی در پروژه سینمایی «محمد رسول الله (ص)» است.

پیروان مـوعــود

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها