امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151787
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۵۸
تعداد بازدید: 383
گروه اجتماعی پیروان مــوعــود-مهدی مهدیان: بسیاری از مردم از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 تا کنون گمان می کردند با انتخاب رئیس جمهور جدید که حداقل در ...

گروه اجتماعی پیروان مــوعــود-مهدی مهدیان: بسیاری از مردم از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 تا کنون گمان می کردند با انتخاب رئیس جمهور جدید که حداقل در شعار تفاوت زیادی با رئیس جمهور قبلی داشت، می تواند تغییرات گسترده ای در بخش های فرهنگی ایجاد کند.اما با انتخاب تیم جدید مدیریت وزارت ارشاد عملا تنها در هیاهو و جنجال سینمایی بازیگران و البته بحث های حاشیه ای تک خوانی زن و اجرای کنسرت ها تغییراتی ایجاد شد اما فکری به حال تغییرات و تحول زیربنایی و ساختاری فرهنگی و سینمایی ایجاد نشد.

اگر چه باید به نقاط قوت توجه می شد و نقاط ضعف اصلاح اما عملا وزارت ارشاد غرق مسائل حاشیه ای شد که تک خوانی زن و مسائلی از این قبیل به بحث اول وزارت ارشاد برای پرداختن تبدیل شد.این در حالی بود که به بازیگران و سینمای ظاهری پروبال داده شد اما عملا کیفیت فیلم ها و همچنین ساختمان سینماها به امان خدا رها شد.

با گذشت دو سال از عمر مسئولیت مسئولان جدید هم وضعیت زیربنایی سینماهای شهر های مختلف سر و سامانی پیدا نکرد این در حالی است که تغییرات اتوبوسی مسئولان شهرستانی توسط دولت اجرا شد تا دیگر بهانه ای برای عدم ساماندهی این شرایط وجود نداشته باشد.

در میان شهرهای مختلفی که از یک سینما برخوردار بودند و آن هم تعطیل شده است و ساختمان آن به خرابه تبدیل شده ، شهرهایی همانند بهشهر واقع در استان مازندران وجود دارد که اگرچه از دو سالن سینما برخوردار است اما سینما هجرت این شهر که روزگاری در مقابل آن صف های پرشور و نشاطی تشکیل می شد امروز به خرابه ای وحشتناک تبدیل شده است.

جالب تر اینکه با پیگیری خبرنگار پیروان مــوعــود، مشخص شد عملا متولی این مکان مخروبه مشخص نیست و بین اداره ارشاد این شهر با نهادهای دیگر شهر دست به دست می شود.

در تصاویر زیر وضعیت اسفبار سینما هجرت بهشهرکه به مکانی برای ریختن زباله تبدیل شده است را  مشاهده می کنید:

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها