امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151792
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 511
نشست خبری مقابله با گروه‌های تکفیری و آنتی امپریالیسم امروز چهارشنبه با حضور هیئت‌های نمایندگان اتحادیه جهانی جوانان آنتی امپریالیسم در ترکیه، لبنان و شاخه جوانان حزب الله لبنان در تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست، «علی عباسی» مدیر مسئول پایگاه دیدبان آمریکا با اشاره به مظلومیت مردم یمن تاکید کرد که برخی از کشورهای منطقه به ابزاری برای تحقق خواسته‌های آمریکا و اسرائیل تبدیل شده‌اند.

وی با اشاره به سابقه مبارزاتی امام خمینی( ره ) و ملت ایران با امپریالیسم تاکید کرد که امام خامنه ای نمونه بارز مبارزه با امپریالیسم هستند.

در این نشست «زیاد آمینه» رئیس شاخه جوانان حزب‌الله لبنان با تشکر از ایران برای میزبانی این نشست خبری تاکید کرد که مسئله فلسطین اساسی‌ترین مسئله جهان اسلام است.

زیاد آمینه در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک پیروزی ملت و دولت ایران در مذاکرات هسته ای و ایستادگی ملت ایران مقابل قدرت های بزرگ گفت: مقاومت ایران در برابر قدرت های بزرگ باعث شد تا سرانجام بدون جنگ و خونریزی ایران به موفقیت از مذاکرات هسته ای خارج شود.

همچنین «یوسف بسام» مسئول روابط عمومی بسیج دانشجویی حزب‌الله گفت: ما دور هم جمع شده‌ایم تا راهکارهای جذب جوانان از سراسر دنیا برای مبارزه با امپریالیسم را بررسی کنیم.

وی افزود امپریالیسم در منطقه ما هیچ گاه بدون وجود ابزارهایی همچون اسرائیل و عربستان نمی توانست به پیروزی برسد.

یوسف بسام با اشاره به شباهت های جنایت عربستان و اسرائیل در یمن و غزه گفت: یاد کردن از جنایت های اسرائیل در غزه بدون یاد کردن از جنایت های عربستان در یمن بیهوده است.

بسام تاکید کرد که اکنون دو محور در منطقه وجود دارد: محور اول امپریالیسم است که رهبری آن را آمریکا بر عهده دارد و کشورهایی همچون عربستان و اسرائیل از ابزارهای آمریکا هستند و محور دوم محور ضد امپریالیستی است که رهبری آن را ایران بر عهده دارد و جنبش هایی مثل حزب الله و انصارالله یمن در محور ایران قرار دارند.

سیر افول نیروهای امپریالیستی آغاز شده است

«چنگیز چاغداش»، رئیس اتحادیه جوانان ضدامپریالیست در این نشست گفت: "قرن بیستم در تاریخ جهان به عنوان قرنی مطرح است که نیروهای امپریالیستی توانستند قسمت‌ها مختلف جهان را تحت سلطه خودشان در آوردند. اما در قرن 21 شاهد آن هستیم که نیروهای امپریالیستی سیر افول خودشان را آغاز کرده‌اند. اما این افول آسان نخواهد بود زیرا هیچ نیرویی جبهه‌ای که بدست آورده را به آسانی از دست نمی‌دهد."

چاغداش در ادامه با تأکید بر افول تمدن غربی و صعود تمدن آسیایی گفت: "آمریکا و اسرائیل به عنوان سردمداران نیروهای امپریالیست جهان حاضر به قبول این شکست نیستند. آمریکایی که در سال 2011 مجبور شد به دلیل فشارهای اقتصادی و نظامی غیرقابل تحمل سربازان خود را از منطقه خارج کند اکنون با استفاده از گروه‌های تکفیری و تروریستی سعی دارد برنامه‌های خود را به پیش برد."

وی در ادامه با اشاره به اینکه تسلیحات آمریکایی‌ها از عراق خارج نشدند گفت که این سلاح‌ها برای پیشبرد برنامه‌های آمریکا و تشکیل یک محور آمریکایی در اختیار تروریست‌هایی چون داعش، النصره، القاعده و نیز تروریست‌های پ‌ک‌ک و سایر تروریست‌هایی که در مناطق کرد‌نشین فعالیت می‌کنند پخش شد.

چاغداش می‌گوید هدف آمریکا تجزیه عراق، سوریه، ترکیه، ایران و لبنان است. "وجود توان اقتصادی و نظامی این کشورها به معنای متوقف شدن هدف‌های نیروهای امپریالیستی است. آمریکا الان تصمیم گرفته کاری را که با حمله نظامی به منطقه نتوانست عملی کند با استفاده از گروه‌های تروریستی عملی کند. ما نیز به عنوان گروه‌های جوانان رسالت و وظیفه خودمان می‌دانیم که با در نظر گرفتن استراتژی کلی آمریکا در منطقه به هر نحو در مقابل آن مقاومت کنیم و حقیقت آن را آشکار سازیم."

 

برچسب ها:
آخرین اخبار