امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15181
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۶
تعداد بازدید: 97
محمدرضا باهنر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تشکیل ...

محمدرضا باهنر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تشکیل کابینه یازدهم از اواسط مرداد ماه و رایزنی‌هایی که ممکن است در این زمینه انجام شود، اظهار داشت: اگر رؤسای دو قوه ( علی لاریجانی و حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب) توافق کنند، ممکن است کمیته مشترکی بین مجلس و دولت جدید برای برخی برنامه‌ها یا قوانین ضروری که نیاز است تا با آنها دولت جدید کارش را  آغاز کند و همچنین برای رایزنی در مورد نحوه تشکیل هیئت وزیران، تشکیل شود.

وی با بیان اینکه این کمیته در صورتی تشکیل خواهد شد که آقای روحانی مصلحت بداند و بخواهد مشورت‌هایی انجام دهد، افزود: اسامی که در مورد کابینه یازدهم مطرح می‌شود، گمانه‌زنی‌های رسانه‌هاست و هیچ خبر موثق و دقیقی در این زمینه وجود ندارد و قاعدتاً اگر هم خبری باشد منبع رسمی آن باید مجموعه رئیس‌جمهور منتخب باشد.

نایب رئیس دوم مجلس با تأکید بر اینکه انتخاب وزیر حق قطعی رئیس‌جمهور است و مجلس در این بخش هیچ حق و وظیفه‌ای ندارد، یادآور شد: اما یک زمانی است که آقای رئیس‌جمهور ترجیح می‌دهد برای تعامل بیشتر، وزرایش را با مشورت با برخی از افراد انجام دهد، آقای رئیس‌جمهور با خیلی‌ها مشورت می‌کند و امکان دارد بخواهد با تیمی از مجلس هم مشورت کند.

وی ادامه داد: مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور منتخب 12 مردادماه و مراسم تحلیف در مجلس نیز در یکی از روزهای 13، 14 و 15 مرداد برگزار می‌شود.

باهنر خاطرنشان کرد: درست است که آقای روحانی دو هفته پس از برگزاری مراسم تحلیف، فرصت معرفی کابینه به مجلس را دارد اما در حال آقای روحانی یک ماه و نیم فرصت دارد تا کابینه‌اش را انتخاب کند.

وی تصریح کرد: خیلی خوب است که آقای روحانی نیروهایش را آماده کرده تا بتواند پس از مراسم تحلیف، وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند. اگر مقداری کارها سریعتر انجام شود، می‌توانیم امیدوار باشیم که هفته اول شهریور که هفته دولت است، آقای رئیس‌جمهور با اعضای کابینه‌اش مستقر باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها