امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151810
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 407
به گزارش پیروان مــوعــود،کارخانه‌های لبنی تیر ماه سال گذشته از سوی ستاد تنظیم بازار موظف به خرید هر کیلوگرم شیر خام از دامداران به قیمت 1440 ...

به گزارش پیروان مــوعــود،کارخانه‌های لبنی تیر ماه سال گذشته از سوی ستاد تنظیم بازار موظف به خرید هر کیلوگرم شیر خام از دامداران به قیمت 1440 تومان شدند و بر این اساس می‌توانستند تا 15 درصد قیمت محصولاتشان را افزایش دهند اما آن‌ها نه تنها تغییر نرخی در خرید شیر خام از دامداران اعمال نکردند، بلکه قیمت محصولات‌شان را تا پایان پارسال 15 درصد و در برخی برندها و محصولات تا 50 درصد افزایش دادند.

البته لبنیاتی‌ها امسال هم با وجود حضور بازرسان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای اعمال نرخ 1440 تومانی شیرخام که یکسال از تصویب آن گذشته بود، تن به اجرای قانون ندادند، چراکه رضا باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی در این باره اعلام کرد که دولت در مصوبه‌ای با استقرار بازرسان در کارخانه‌های لبنی، صاحبان این صنایع را مجبور به خرید شیر خام از دامداران به قیمت کیلویی 1440 تومان کرده‌اند اما صنایع لبنی نمی‌توانند این مصوبه را اجرا کنند.

در این شرایط کارخانه‌های لبنی هم به رغم انصراف از افزایش قیمت لبنیات به دلیل آنچه نبود کشش در بازار و حمایت از مصرف کنندگان اعلام کردند، قیمت محصولاتشان را بی صدا و بدون داشتن مجوز افزایش دادند.

اما این افزایش قیمت دقیقا پس از استقرار بازرسان سازمان حمایت در کارخانه‌های لبنی برای اعمال نرخ 1440 تومانی خرید شیر خام از دامداران صورت گرفت.

چراکه طبق مصوبه دولت، کارخانه‌های لبنی از پارسال موظف بودند هر کیلوگرم شیر خام با بار میکروبی زیر یک میلیون و 3.2 درصد چربی را 1440 تومان بخرند در حالیکه تاکنون این قیمت اعمال نمی شد و شیر خام با این مشخصات حدود1250 تومان خریداری می‌شد.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها