امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151838
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۵۹
تعداد بازدید: 406
به گزارش گروه سیاسی پیروان مــوعــود، مهدی هاشمی که با جرایم اقتصادی و امنیتی در دادگاه انقلاب محکوم به 10 سال حبس شده است، امروز به زندان اوین خواهد ...

به گزارش گروه سیاسی پیروان مــوعــود، مهدی هاشمی که با جرایم اقتصادی و امنیتی در دادگاه انقلاب محکوم به 10 سال حبس شده است، امروز به زندان اوین خواهد رفت.

پیش از این برخی رسانه ها به نقل از منابع آگاه خبر از بازداشت این متهم در صورت عدم مراجعه وی به زندان اوین تا پایان امروز خبر داده بودند.

در شرایطی که برخی رسانه ها به نقل از وکلای مهدی هاشمی اعلام کرده اند «اگر او امروز خود را به اوین معرفی نکند، حکم جلبش صادر می‌شود»، در گفت و گو با خبرنگار «انتخاب»، این خبر را تکذیب کرد.

وحید ابوالمعالی  وکیل مهدی هاشمی در همین رابطه به یک رسانه نزدیک به خانواده هاشمی گفت: نه او و نه آقای علیزاده طباطبایی دیگر وکیل مهدی، هیچ گونه صحبتی دراین باره نداشته اند.
ابوالمعالی همچنین ادعای احضار یا بازداشت مهدی هاشمی را تکذیب کرد و در عین حال گفت: طی روزهای اخیر ، ما با سازمان زندان ها و دادستانی در تماس بوده ایم و همان موقع اعلام کردیم که مهدی هاشمی طی چند روز آینده خود را به زندان معرفی خواهد کرد.

او در پایان مدعی شده است: با وجودی که هیچ احضاریه ای برای مهدی هاشمی ارسال نشده ، اما برای جلوگیری از برخی اقدامات غیرمترقبه مانند حضور ماموران در منزل برای بازداشت او ، اعلام می کنیم که مهدی هاشمی تا امروز عصر خود را به زندان اوین معرفی خواهد کرد. 

مهدی هاشمی بیش از 28 جلسه در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه شد و سرانجام این فرد به ترتیب زیر و براساس مواد قانونی اعلام شده محکوم شد.

براساس ماده 5 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، نامبرده متهم به اخذ رشوه اختلاس 600 میلیونی تومانی بود که براساس این ماده قانونی، وی به 10 سال حبس، رد مال 600 میلیون تومانی و 1.2 میلیارد تومان جزای نقدی و همچنین انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.

براساس ماده 3 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، این فرد متهم به ارتشاء به مبلغ 5 میلیون و 200 هزار دلار بود که براساس همین ماده قانونی به 10 سال حبس، رد مال به مبلغ 5.2 میلیون دلار و جزای نقدی معادل همان مقدار (5.2 میلیون دلار) و انفصال دائم از خدمات دولتی به همراه 50 ضربه شلاق محکوم شد.

براساس ماده 610 قانون مجازات اسلامی، نامبرده به 5 سال حبس محکوم شد.

با رعایت ماده 134 قانون مجازات اسلامی در مقام اجرا،‌ اشد این احکام که همان 10 سال است اجرا خواهد شد.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها