امروز : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 23
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151861
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 348
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، سایت اسرائیلی دبکا مدعی شده،  ایران قصد دارد تا واحد عملیات ویژه سپاه پاسداران را به سوریه اعزام کند ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، سایت اسرائیلی دبکا مدعی شده،  ایران قصد دارد تا واحد عملیات ویژه سپاه پاسداران را به سوریه اعزام کند تا مسئولیت عملیات ها علیه مخالفان بشار اسد و داعش را برعهده گیرد. دبکا مدعی است این خبر را از منابع خبری عربی و غربی به دست آورده است. آنها خاطر نشان کرده ند که ارتش سوریه در شمال سوریه در حال حاضر در کنار نیروهای ایرانی قرار خواهد گرفت.

براساس گزارش سایت دبکا وابسته به موساد، زمانی که این تحرکات صورت گیرد، برای اولین بار خواهد بود که سپاه پاسداران، به صورت مستقیم در جنگ پنج ساله سوریه وارد خواهد شد. تهران تا کنون از ورود مستقیم به خاک عراق و سوریه با هوشیاری اجتناب کرده است. تنها جایی  که نیروهای ایرانی به طور خاص و مستقیم وارد شدند، پپپ رگیری با داعش در شهر بیجی بود که پالایشگاه اصلی عراق در آن قرار دارد تا داعش را از امکانات و مواهب پالایشگاه داعش محروم سازد.

این سایت اسرائیلی همچنین ادعا کرده که در سوریه و عراق و مناطق دیگر خاورمیانه که ایران در آنجا حضور دارد، تهران همواره از نیروهای شیعه داوطلب برای جنگ و نبرد استفاده کرده است و پس از آماده سازی و مسلح کردن، آنها را به جبهه نبرد می فرستد. سپاه همچنین واحدهای نظامی افغانستانی و پاکستانی را نیز راه اندازی کرده است.

دبکا در تحلیل خود از تغییر تاکتیکی ایران می نویسد، اینکه تهران در حال تغییر مسیرخود برای حفظ بشار اسد است در یک بیانیه بسیار مهم که در 2 ژوئن توسط ژنرال قاسم سلیمانی ، فرمانده بی نظیر ایرانی، درباره مناطق درگیری ایران در خارج از کشور اعلام گردید، نشان داده شد.  پس از مشورت های فشرده و فوری با بشار اسد و فرماندهان ارتش، ژنرال ایرانی گفته بود، "پیشرفت های واقعی در روزهای آینده حاصل خواهند آمد." قاسم سليماني گفت: در روزهای آينده جهانيان از آنچه ما با همکاري فرماندهان نظامي سوريه در حال آماده کردن مقدمات آن هستيم غافلگير خواهد شد.

دبکا که در روز یکشنبه 31 می از حضور ژنرال سلیمانی در دمشق خبر داده بود، در حال حاضر مدعی است که منابع نظامی گزارش داده اند که  روسای نظامی حزب الله لبنان برای آن جلسات نیز فراخوانده شده بودند. منابع نظامی دبکا همچنین ادعا می کنند که در زمان حضور در پایتخت سوریه، سردار سلیمانی، عملیات نظامی را در استان الانبار عراق در غرب این کشور و نزدیک مرز سوریه متوقف می کند.

این سایت وابسته به موساد در ادامه براساس منابع کشورهای خلیج فارس، می گوید که نیروی ویژه سپاه، اهداف اولیه را در بازپس گیری منطقه جسرالشغور در شمال غربی سوریه و پالمیرا پیگیری خواهند کرد. منطقه ای که قسمت عمده آن در کنترل نیروهای مخالف ارتش آزاد (تروریست ها) است که توسط آمریکا، عربستان، ترکیه و قطر حمایت می شوند.

دبکا در پایان نتیجه می گیرد، بازپس گیری دو منطقه شهری و تحت کنترل دولت سوریه قرار گرفتن آن، خطرات حملات سریع توسط نیروهای تروریستی افراطی اسلام گرا و محدود را در مسیرهای اصلی از حمص به دمشق و بندر مدیترانه ای لاذقیه، از بین خواهد برد. با انجام این عملیات ها، بشار اسد از خطرات عمده نظامی که نظام سوریه توسط تروریست ها تحت فشار قرار گرفته، نجات پیدا خواهد کرد. 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار