امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151862
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۵۹
تعداد بازدید: 317
به گزارش پیروان مــوعــود، امروز باز هم دارالمومنین همدان حال و هوای کربلایی به خود گرفته بود، مرد و زن، پیر و جوان به هر طریقی خود را به میدان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، امروز باز هم دارالمومنین همدان حال و هوای کربلایی به خود گرفته بود، مرد و زن، پیر و جوان به هر طریقی خود را به میدان شریعتی رسانده بودند تا در تشییع شهدای گمنام حضور داشته باشند.

طی چند روز اخیر حضور شهدای گمنام در همدان با نصب بنر و پلاکاردهایی توسط شهرداری اطلاع‌رسانی شده بود که مردم شهیدپرور نیز امروز برای استقبال از این آلاله‌های بی‌نام و نشان سنگ‌تمام گذاشتند و با حضور پرشور و گسترده خود با آرمان‌های شهدا تجدید بیعت کردند.

بنابر اعلام قبلی، مردم با تجمع در میدان شریعتی منتظر آغاز مراسم بودند که بعد از انجام تشریفات نظامی و مارش توسط گروه موزیک تابوت شهدا که منقش به پرچم مقدس کشورمان بود بر روی شانه زنان و مردانی که عاشقانه برای بدرقه و تشییع غریبانه این شهدای گمنام آمده بودند قرار گرفت.

شدت جمعیت به گونه‌ای بود که حدود یک ساعت طول کشید مسیر یک‌هزار و 800 متری میدان شریعتی تا پارک مردم برای رسیدن به محل تدفین شهدا طی شود.

فرماندهان نظامی و انتظامی استان، امام جمعه، استاندار و معاونانش و اعضای شورا شهر و شهردار همدان از جمله کسانی بودند که در طول مراسم همراه مردم در تشییع شهدا حضور داشتند.

تعدادی از اعضای هیئت ورزش‌های رزمی و ورزشکاران رشته هابکیدو نیز با لباس‌های مخصوص این ورزش در بین تشییع‌کنندگان حضور داشتند.

در بین مسیر بسیجیان مسجد مهدیه، اداره برق، باشگاه شهرداری و چند اداره دیگر با برقراری ایستگاه صلواتی با شربت از شرکت‌کنندگان پذیرایی می‌کنند.

محل دفن شهدا با داربست محصور شده بود، ازدحام جمیعت به گونه‌ای بود که برخی میله‌ها خم شده بود.

شهرداری منطقه یک همدان وظیفه ساخت جایگاه تدفین شهدا را برعهده داشت، فتحیان شهردار این منطقه در حین تدفین یکی از شهدا به داخل قبر رفت.

آیت‌الله طه‌محمدی امام جمعه همدان نیز بر پیکر شهدای گمنام، نماز اقامه کرد.

مردم همدان با شاخه‌های گل به بدرقه شهدا آمده بودند و این موضوع شور و حال خاصی به مراسم داده بود.

محمدجواد زمردیان مسئول کمیته مفقودین غرب کشور تلاش زیادی برای نظم مراسم در موقع تدفین داشت و شخصاً تابوت‌های شهدا را باز می‌کرد.

حجت‌الاسلام نقوی مسئول دفتر امام جمعه همدان مراسم تلقین شهدا را انجام داد.

در حین تدفین شهدا حضور جمعیت بسیاری برای شرکت در مراسم از پارک مردم تا بلوار بعثت دیده می‌شد.

بعد از دفن شهدا مجتبی روشن‌روان و میثم احمدی‌پور از مداحان همدان به ذکر مصیبت حضرت اباعبدالله(ع) و امام صادق (ع) پرداختند.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها