امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151896
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۳۱
تعداد بازدید: 368
به گزارش پیروان مــوعــود، سخنگوی وزارت امور خارجه درخصوص مصاحبه اخیر رئیس جمهور امریکا و اظهارات وی درباره تغییر در سیاست و گذار در ایران، ضمن ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سخنگوی وزارت امور خارجه درخصوص مصاحبه اخیر رئیس جمهور امریکا و اظهارات وی درباره تغییر در سیاست و گذار در ایران، ضمن تکراری خواندن آن گفت: رئیس جمهور امریکا روندهای اصیل و واقعیت‌های قریب چهار دهه اخیر جامعه ایران را نادیده گرفته است.

مرضیه افخم افزود: اقتدار و جایگاه ایران نه‌ تنها متکی بر فرهنگ و تمدن کهن ایرانی و اسلامی است، بلکه ایستادگی مردم ایران مقابل سلطه‌ طلبی و تهدید و حمایت اصولی از ملت‌ های مظلوم از علل مهم آن است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با رد ادعای انزوای ایران گفت: از دیدگاه ما و بسیاری از ملت‌های آزاد جهان، این رژیم صهیونیستی و حامیان آن هستند که در جامعه بین‌المللی منزوی و مطرودند و آنچه نیازمند تغییر و تحول است سیاست و نظام اداره ایالات متحده امریکا و رویکرد آن به ملت‌های مستقل است.

سخنگوی وزارت خارجه اضافه کرد: امریکا مدت‌هاست با فاصله گرفتن از منافع واقعی مردم امریکا، بانی و حامی جنگ‌ افروزی، نا امنی و بی‌ ثباتی در منطقه ما بوده است.

وی ادامه داد: حمایت همه‌ جانبه از رژیمی که متهم به نقض فاحش حقوق فلسطینیان و جنایات جنگی است و کشتار کودکان بی‌دفاع فلسطینی که از تلخ‌ترین خاطرات ملت‌های منطقه است، از معدود مواردی است که به نزول اعتبار و نفوذ امریکا در این منطقه انجامیده و بی‌تفاوتی امریکا درقبال ریشه‌های بی‌اعتباری تدریجی خود موضوع بحث و بررسی اندیشمندان جامعه امریکاست.
 
افخم افزود: اگر مقامات امریکایی در میزان اعتبار و وجهه خود نزد ملت‌های جهان به‌ویژه در جهان اسلام درنگی واقع‌بینانه داشته باشند، از فرصت‌های نادر موجود برای بازنگری در چندین دهه سیاست اشتباه بر پایه جنگ‌افروزی و حمایت از تروریسم استفاده می‌کنند

 

منبع: مهر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها