امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15190
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۶
تعداد بازدید: 56
محمد محمدرضایی فعال سیاسی و از چهره‌های اصلاح طلب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه آراء آقای ...

محمد محمدرضایی فعال سیاسی و از چهره‌های اصلاح طلب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه آراء آقای روحانی تلفیقی از مطالبات و توقعات گوناگون و بعضا متضاد جریان‌های مختلف است، گفت: از این رو تحقق همزمان خواست همه گروه‌ها ودسته‌جات حامی وی که هر کدام ساز خود را می‌زنند عملا غیرممکن و در مواردی خارج از حیطه اختیارات رئیس قوه مجریه و حتی ظرفیت دولت است.

وی افزود: حامیان اصلاح‌طلب و اصولگرای آقای روحانی باید این واقعیت را بپذیرند، رئیس‌جمهوری که مستقل و فراجناحی پا به میدان گذاشته با رئیس‌جمهوری که با بیرق و نشان خاص حزبی و سیاسی ظاهر می‌شود، تفاوت دارد.

محمدرضایی ادامه داد: آقای خاتمی با شعار اصلاح طلبی و آقای احمدی‌نژاد با شعار اصولگرایی آمدند و رفتند. از این رو آنان در هدف‌گذاری و چینش مدیران، تکلیف‌شان معلوم و روشن بود، اما شرایط آقای روحانی ویژه است.

این فعال سیاسی تاکید کرد: جدای از مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی که از دولت‌های گذشته برای دولت بعدی به جای مانده، مهمترین چالش رئیس‌جمهور منتخب در سیاست داخلی تنظیم و تحقق مطالبات متنوعی است که گروه‌ها، صنف‌ها و اقوام مختلف مطرح می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: هنوز جوهر آراء مردم خشک نشده که جوهر مطالبات احزاب و گروه‌ها از آقای روحانی هر روز پررنگ‌تر می‌شود.

محمدرضایی اظهار داشت: در میان هواداران رئیس‌جمهور منتخب از افراطیونی که خود را منتسب به جریان اصولگرا می‌کنند آدرسی نداریم و غالبا چهره متعدل اصولگرا به چشم می‌خورد اما در میان طیف اصلاح طلب حامی آقای روحانی لایه‌هایی مشاهده می‌شود که در گذشته مشی افراط داشته‌اند.

وی ادامه داد: بنده به عنوان کسی که از نزدیک شاهد لطمات و صدمات افراطیونی که خود را به جبهه اصلاحات متصل و با رویه‌های انحصارطلبانه شکست‌های سیاسی پی در پی به برنامه اصلاح طلبی تحمیل کرده‌اند و محصولش روی کار آمدن دولت فعلی بود، بودم، توصیه می‌کنم از گذشته عبرت بگیرند و با درک شرایط و موقعیت رئیس‌جمهور منتخب که متعهد و ملزم به فراجناحی عمل کردن است، مطالبات خود را متناسب با اقتضائات روز که همان اعتدال و بهره‌گیری از توان دلسوزان جناح‌های سیاسی کشور است، تعدیل کنند که برآیند رای مردم نیز مؤید آن است.

محمدرضایی در پایان سخنانش تصریح کرد: این نگرانی وجود دارد که در کش و قوس طرح مطالبات و توقع انتصابات بین جناحین پیرامون روحانی افراد ثالثی که جز موج‌سواری هنری ندارند، گوی سبقت را از دلسوزان و حامیان آقای روحانی در دو جناح بربایند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها