امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151917
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 286
  به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان، علیرضا دشتانی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مشکلات اخیر مرز بازرگان به ترکیه اظهار داشت: در حال ...

 

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان، علیرضا دشتانی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مشکلات اخیر مرز بازرگان به ترکیه اظهار داشت: در حال حاضر مرز باز است و تردد انجام می‌شود، روز گذشته هم 347 کامیون ترانزیتی به داخل کشور وارد شده و 307 کامیون نیز از مرز خارج شده است. 
 
مدیرکل نظارت بر ترانزیت گمرک ایران با بیان اینکه روز سه‌شنبه 20 مرداد نیز 473 کامیون به داخل کشور و 623 کامیون به سمت ترکیه تردد داشته‌اند، یادآور شد: همچنین 570 مسافر به ایران وارد شده و حدو د450 مسافر ایرانی نیز خارج شده‌اند. 
 
وی با اشاره به اینکه این مشکلات و درگیری‌ها مربوط به گروه پ.ک.ک از مخالفان ترکیه بوده و هدف آنها آسیب رساندن به ماشین‌های ترک است، افزود: در این میان، یکی از کامیون‌های ایرانی مورد حمله قرار گرفته و یک ایرانی کشته و سه نفر زخمی شدند. 
 
دشتانی با اشاره به بخشنامه کشور ترکیه برای جلوگیری از ترانزیت کالا توسط کامیون‌های ایرانی در خاک این کشور، تصریح کرد: از 15 مردادماه کشور ترکیه بخشنامه‌ای صادر کرده که کامیون‌های ترانزیتی ایران به مقصد اروپا هنگام بازگشت نمی‌توانند کالاهای کشور ترک را به داخل مرزهای کشور بیاورند، در غیر این صورت 3 هزار یورو باید جریمه بپردازند. 
 
مدیرکل نظارت بر ترانزیت گمرک تأکید کرد: ایران نیز می‌تواند رفتار مقابل به مثل با کامیون‌های ترک و همچنین کالاهایی که امکان قاچاق آنها در داخل فراهم است انجام دهد، اما در حال حاضر، رایزنی‌ها و اقدامات مربوط به این موضوع در حال پیگیری است. 
 
وی افزود: در حال حاضر 20 درصد از حجم مسافران برای خروج از کشور به مقصد ترکیه کاهش یافته است.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار