امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151919
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 321
به گزارش پیروان مــوعــود ـ ابنا ـ در پی شدت گرفتن عملیات مسلحانه در مناطق جنوبی ترکیه، دولت این کشور تصمیم گرفت که به منظور تشدید اقدامات امنیتی، در ...

به گزارش پیروان مــوعــود ـ ابنا ـ در پی شدت گرفتن عملیات مسلحانه در مناطق جنوبی ترکیه، دولت این کشور تصمیم گرفت که به منظور تشدید اقدامات امنیتی، در مرزهای خود با سوریه، دیوار بتنی ایجاد کند. دیوار بتنی، در منطقه ریحانلی در استان هاتای ایجاد خواهد شد. این اقدام، بخشی از تدابیر امنیتی است که پس از انفجار تروریستی سوروج صورت می‌گیرد. در این انفجار که در بیستم ماه گذشته میلادی اتفاق افتاد، ۳۳ تن از نیروهای امنیتی و ۱۲ غیرنظامی کشته شدند.

بر پایه این گزارش، عملیات ساخت این دیوار بتنی، با همکاری استانداری هاتای و فرماندهی دوم گارد مرزی صورت خواهد گرفت. این دیوار در اطراف بوکولمیز در منطقه ریحانلی در مقابل منطقه اتیم در سوریه سه متر طول ارتفاع خواهد داشت.

خبرگزاری آناتولی، عرض بلوک‌های بتنی را که در این دیوار به کار خواهد رفت، دو متر و وزن هر یک از بلوک ها را هفت تن اعلام کرد. ساخت این دیوار که هشت کیلومتر طول خواهد داشت، به زودی به پایان خواهد رسید.

به گفته مسئولان حزبی و رسانه‌های ترکیه، دولت ترکیه از آغاز بحران در سوریه تاکنون، برای گروه‌های مسلح در خاک سوریه که با نظام این کشور می‌جنگند، سلاح فرستاده و از آنها پشتیبانی کرده است. دولت ترکیه همچنین ورود عناصر مسلح از خاک خود به سوریه را تسهیل بخشیده و زخمی‌های آنها را در بیمارستان‌های ترکیه مداوا کرده است. در واکنش به این اقدام، «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه گفت، ایجاد منطقه حایل در داخل سوریه را نقض تمامیت ارضی و حاکمیت این کشور می‌دانیم.

وی افزود: حفظ امنیت ترکیه مورد توجه جدی ماست اما ایجاد منطقه حایل در داخل سوریه را نقض تمامیت ارضی و حاکمیت این کشور می‌دانیم.

امیرعبداللهیان تأکید کرد: باید راهکارهایی یافت که حقوق بین الملل نقض نشود. معاون وزیر خارجه گفت: نیازی نیست که با این قبیل اقدامات غیرضروری، شرایط منطقه بحرانی‌تر شود.

وی تصریح کرد: امنیت سوریه و همسایگان در شرایطی تضمین خواهد شد که برخی بازیگران دست از استفاده ابزاری از تروریسم بردارند و اراده جدی برای مبارزه با افراط‌ گرایی وجود داشته باشد.

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه سوریه صرفا راهکار سیاسی دارد، افزود: در سفر آقای ظریف به دمشق، بشار اسد ایده‌های سازنده‌ای برای تقویت روند سیاسی و مبارزه با تروریسم مطرح کرد.

 

دیوار کشی در مرز ترکیه با سوریه + تصاویر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها