امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151952
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۱۶
تعداد بازدید: 219
به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از راشاتودی، چارلز مک کالاف بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا روز چهارشنبه به کنگره گفته است که حداقل ۵ ایمیل از سرور ...

به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از راشاتودی، چارلز مک کالاف بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا روز چهارشنبه به کنگره گفته است که حداقل ۵ ایمیل از سرور شخصی هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا حاوی اطلاعات طبقه بندی شده بوده است.

در حالی که کمپین انتخاباتی کلینتون هرگونه اشتباه کاری وی در استفاده از ایمیل شخصی در دورانی که وزیر خارجه بوده را رد کرده است ولی کلینتون سرورهای شخصی خود را در اختیار اف بی آی قرار داده تا تحقیقاتی در این خصوص انجام شود. این مساله موجب کاهش محبوبیت کلینتون در نظرسنجی های جدید شده است.

ایمیل های شخصی کلینتون که حاوی اطلاعات طبق بندی بوده است، مربوط به سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ است و حاوی عکس های شناسایی و سیگنال های رهگیری از ماهواره های سیا و پنتاگون بوده است.

مک کالاف تاکید کرده است که ۲ پیام حاوی اطلاعات فوق محرمانه بوده است. وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرد که انتشار بدون مجوز این اطلاعات می توانسته آسیب جدی و زیادی به امنیت ملی و روابط خارجی آمریکا بزند.

منتقدان نیز نگرانی هایی را در خصوص احتمال دسترسی هکرها به اطلاعات طبقه بندی شده از طریق سرورهای شخصی کلینتون مطرح کرده اند.
کمپین انتخاباتی کلینتون همچنان بر این مساله تاکید می کند که هیچ گونه نقض امنیتی صورت نگرفته است. تصمیم ناگهانی کلینتون برای در اختیار قراردادن سرورهای شخصی خود به اف بی آی، بسیاری از استراتژیست ها را بهت زده کرده است.

افشای مطالب بیشتر در خصوص استفاده کلینتون از ایمیل شخصی موجب ادامه روند نزولی محبوبیت وی شده است. نظرسنجی دانشگاه مانموث که پیش از تحویل سرورهای کلینتون به اف بی آی انجام شده، نشان می دهد که ۵۲ درصد آمریکایی ها بر این باورند که این ایمیل ها باید به خاطر احتمال افشای اطلاعات طبقه بندی شده، در زمره تحقیقات مجرمانه قرار گیرد. 

جنیفر پالمیری مدیر ارتباطاتی کلینتون نیز در تلاش برای رد این اتهامات گفته است: زمانی که کلینتون این اطلاعات را دریافت یا ارسال کرده است، هیچ یک از این اطلاعات طبقه بندی شده نبوده است. منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها