امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151999
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۳۲
تعداد بازدید: 402
به گزارش پیروان مــوعــود ،  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تا کنون ۲ بار از مجلس کارت زرد گرفت و در روزهای آینده باید با حضور در صحن مجلس به سوال ...

به گزارش پیروان مــوعــود ،  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تا کنون ۲ بار از مجلس کارت زرد گرفت و در روزهای آینده باید با حضور در صحن مجلس به سوال طبیب زاده نماینده تهران در مورد اکران فیلم قصه‌ها پاسخ دهد که اگر نمایندگان را قانع نکرد کارت زرد سوم را خواهد گرفت و یک گام به استیضاح نزدیک می شود.

 درجلسه روز دوشنبه ۱۹ مرداد کمیسیون فرهنگی مجلس سوال برخی نمایندگان از علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شد.

دیر این میان سوال زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مورد اکران فیلم قصه‌ها مطرح شد که وزیر نتوانست نماینده سوال‌کننده را قانع کند.

از آنجا که قلمرو سوال مذکور ملی تشخیص داده شد برای بررسی بیشتر به صحن علنی مجلس ارجاع شد.

طبق آئین نامه داخلی مجلس ابتدا این سوال باید در صحن مجلس اعلام وصول شود و بعد در دستور کار مجلس قرار گیرد.بعد از آن وزیر باید در یکی از جلسات علنی مجلس که هیئت رئیسه تعیین می کند، حضور یافته و به سوال نماینده پاسخ دهد.

بعد از طرح سوال رئیس وقت مجلس از نماینده مذکور سوال می کند که آیا از توضیحات وزیر قانع شده یا خیر؟

اگر نماینده قانع شود، موضوع تمام شده تلقی می گردد اما اگر نماینده اعلام کند که قانع نشده، رئیس مجلس از نمایندگان حاضر در صحن مجلس در خصوص قانع کننده بودن یا نبودن توضیحات وزیر رای گیری می کند و اگر اکثریت نمایندگان حاضر اعلام کنند که توضیحات وزیر قانع کننده نبود، به وزیر کارت زرد داده می شود.
این روند تا کنون ۲ بار برای جنتی تکرار شد و وی نتوانست نمایندگان را قانع کند که هر ۲ بار به وی کارت زرد داده شد.

در جلسه علنی ۱۷ دی ۱۳۹۲ حمید رسایی درباره تسامح و تساهل در برابر توهین به مقدسات و ترویج اباهه‌گری با پرداختن به موضوعات محل اختلاف و غیرضرور سوالی را مطرح کرد.

بعد از طرح سوال و توضیحات وزیر، از ۲۲۴ نماینده حاضر در جلسه، ۱۰۵ نماینده توضیحات جنتی را قانع‌کننده دانستند، ۹۷ نماینده مخالف بودند و ۱۸ نماینده نظری نداشتند. در نهایت وی اولین کارت زرد خود را دریافت کرد.

در جلسه علنی روز سه شنبه ۱۹ خرداد امسال نیز دومین کارت زرد مجلس به وزیر ارشاد داده شد. در این جلسه، سوال چند نماینده از وزیر ارشاد مطرح شد.

حسین طلا، مسعود میرکاظمی، محمد سلیمانی، مرتضی آقاتهرانی، مهرداد بذرپاش، بیژن نوباوه و سید علی طاهری درباره محدودیت مطبوعات در انتشار اخبار مربوط به کرسنت و ايجاد محدوديت در آزادي بيان از این وزیر سوال کردند.

پس از طرح سوال و پاسخ های وزیر، نمایندگان با ۸۴ رأی موافق، ۱۱۶ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۲ نماینده حاضر در صحن علنی از پاسخ‌های جنتی قانع نشدند.

در حال حاضر نمایندگان انتقادات جدی نسبت به عملکرد جنتی دارند و باید صبر کرد و دید که بعد از طرح سوال زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مورد اکران فیلم قصه‌هاآ ایا وی می تواند نماینده مذکور و صحن مجلس را قانع کند یا اینکه سومین کارت زرد خود را دریافت می کند و در معرض استیضاح قرار می گیرد.

منبع: افکار

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها