امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152008
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 710
به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان، بهزاد انگورج در گفتگو با مهر، افزود: سازمان جنگل ها به هیچ وجه اجازه قطع درختان در جنگل ابر را به دلیل طرح ...

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان، بهزاد انگورج در گفتگو با مهر، افزود: سازمان جنگل ها به هیچ وجه اجازه قطع درختان در جنگل ابر را به دلیل طرح انتقال آب از چشمه‌های قطری از گلستان به سمنان نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه سازمان جنگل ها متولی بخش آب نیست، اظهار داشت: استان سمنان باید از روش‌های دیگری برای کمبود آب این استان استفاده کند که یکی از مهمترین آنها اصلاح الگوی مصرف است و سازمان جنگل ها اجازه نمی‌دهد که جنگل ارزشمندی مانند جنگل ابر تاوان الگوی نادرست مصرف آب در دیگر استان ها را بدهد.

معاون امور جنگل سازمان جنگل ها با بیان اینکه به طور کلی از نظر این سازمان، طرح‌های انتقال آب، طرح‌های مناسبی نیستند، تصریح کرد: استان گلستان در حال حاضر یکی از استان‌های کم‌آب کشور است و اگر چنانچه این طرح در گذشته تایید شده است به هیچ عنوان در حال حاضر قابل اجرا نیست.

انگورج اظهار داشت: فارغ از اینکه سازمان جنگل ها با این طرح به دلیل آسیب به درختان در جنگل ابر مخالف است، مسئولان استان سمنان باید بدانند طرحی در این ابعاد پاسخگوی کمبود آب در آن استان نخواهد بود.

معاون امور جنگل سازمان جنگل ها افزود: تاکنون هیچ گونه استعلامی از این معاونت برای ادامه اجرای این طرح نشده و قطعا چنانچه استعلام شود، مخالفت صریح خود را با ادامه آن اعلام خواهیم کرد.

وی در پاسخ به اینکه اما در حال حاضر بدون مجوز معاونت امور جنگل، ماشین‌آلات اجرای طرح انتقال آب در جنگل ابر مستقر شده‌اند، تاکید کرد: بنابراین اقدامی برخلاف قانون در حال اجراست و سازمان جنگلها آن را پیگیری خواهد کرد.

انگورج در پاسخ به اینکه اما مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان توقف این طرح را به دلیل انجام بیش از دو سوم آن و هزینه‌ای معادل ۲۵ میلیارد تومان غیرممکن عنوان کرده است، اظهار داشت: باید فواید هزینه‌هایی که انجام شده سنجیده شود، اما در حال حاضر این طرح و هزینه‌های انجام شده هیچ گونه توجیهی ندارد و گره‌ای از مشکل کمبود آب مردم سمنان را حل نخواهد کرد.

به گزارش مهر، طی چند روز گذشته اخباری مبنی بر استقرار یک دستگاه بیل مکانیکی و بیل بکهو در منطقه جنگل ابر و آغاز تخریب پوشش گیاهی این منطقه منتشر شده است.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها