امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152013
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۰۵
تعداد بازدید: 363
وزیر دفاع آمریکا بار دیگر بر پابرجا بودن گزینه‌های نظامی علیه ایران، صرفنظر از نتایج پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ تأکید کرد.

به گزارش پیروان موعود  به نقل از جهان ،فارس، «اشتون کارتر»، وزیر دفاع آمریکا در نشستی از ترکیه خواست اقدامات بیشتری برای مقابله با گروه تروریستی داعش انجام دهد.

کارتر در جمع خبرنگاران گفت که ترکیه به آمریکا اجازه استفاده از پایگاه‌های هوایی خود برای حمله به مواضع داعش در سوریه را داده است اما این کافی نیست.

وزیر دفاع آمریکا تأکید کرد ترکیه بایستی مرزهای خود را کنترل کرده و آن را به روی داعش ببندد.

«کارتر» در بخش دیگری از این کنفرانس خبری به تشریح راهبرد نظامی آمریکا در پرتو توافق هسته‌ای با ایران پرداخت و تأکید کرد زنده بودن گزینه نظامی، علیه ایران، صرفنظر از نتایج این توافق ادامه خواهد داشت.

وزیر دفاع آمریکا حضور نظامی «قوی» در منطقه خلیج فارس را از جمله راهبردهای کشورش برای مقابله با آنچه به گفته وی «تجاوز، و خشونت» بود عنوان و ادعا کرد نیروهای آمریکایی از توان بالایی برای مقابله با «اقدامات مخرب ایران» در منطقه برخوردار هستند. 

«کارتر» همچنین تصریح کرد گزینه نظامی علیه ایران، صرفنظر از نتایج مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ پابرجاست و واشنگتن، علاوه بر این به حمایت از متحدانش، از جمله اسرائیل ادامه خواهد داد و آنها را تقویت خواهد کرد.

رئیس پنتاگون در پاسخ به سوالی درباره روسیه، این کشور را به خاطر داشتن «زرادخانه هسته‌ای» و رفتارش، تهدیدی علیه آمریکا عنوان کرد.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها