امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152036
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۴۹
تعداد بازدید: 328
به گزارش پیروان مــوعــود، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفتگو با روزنامه العربی الجدید اظهار داشت: رایزنی ها و مذاکرات غیر مستقیم برای ...

به گزارش پیروان مــوعــود، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفتگو با روزنامه العربی الجدید اظهار داشت: رایزنی ها و مذاکرات غیر مستقیم برای دستیابی به آتش بس طولانی با رژیم صهیونیستی تاکنون مثبت بوده اما منجر به نتیجه نشده است.

وی گفت: مذاکرات درباره ۵ مشکل غزه است که عبارتند از: بازسازی و لغو محاصره، بازگشایی گذرگاه ها، مشکل ۵۰ هزار کارمند، بندر و فرودگاه و زیر ساخت های غزه در زمینه آب و برق و مسیرها.

خالد مشعل با بیان این مطلب افزود: «تونی بلر» نخست وزیر سابق انگلیس و رئیس کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه پیشنهادی را برای آتش بس به ما ارائه کردند که ما در پاسخ اعلام کردیم نیازی به آتش بس، آرام کردن امور یا اصطلاحاتی از این قبیل نداریم، ما خواهان جنگ نیستیم اما مقاومتی مشروع وجود دارد که تا زمانی که رژیم اشغالگر و توسعه شهرک ها وجود داشته باشد مقاومت نیز وجود خواهد داشت اما ما جنگ طلب نیستیم.

اظهارات رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس پس از آن مطرح می شود که اخیرا برخی رسانه ها از توافق حماس و رژیم صهیونیستی برای برقراری آتش بس ۸ ساله در غزه در ازای پایان محاصره این منطقه خبر دادند.

 

منبع: مهر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها