امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۲۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152050
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: 342
به گزارش پیروان مــوعــود، پایگاه خبری «العهد» نوشت: «سعود بن سیف النصر» نوه «سعود بن عبدالعزیز» پادشاه پیشین ...

به گزارش پیروان مــوعــود، پایگاه خبری «العهد» نوشت: «سعود بن سیف النصر» نوه «سعود بن عبدالعزیز» پادشاه پیشین عربستان با بیان دلایل واقعی کسر بودجه شدید عربستان گفت: مبلغ کسر بودجه ممکن است به 800 میلیار ریال برسد.

وی گفت: در مقابل سکوت در مورد فساد مالی و اداری «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و ولی ولیعهد، یک بار تهدید به دستگیری شده و بار دیگر پیشنهادهای  مالی دریافت کرده است.

وی در صفحه خود در توئیتر نوشت: یکی از دلایل کسر بودجه این است که این نادان – محمد بن سلمان- کشور را به ملک خصوصی خود تبدیل کرده  و پست های عالی را به اطرافیان یا کسانی داده است که با او در شرکتها و موسسات مختلف کار می کنند.

سیف النصر در توضیح این مطلب افزود: تمام وزیران دوره جدید جزء حامیان خاص بن سلمان بوده و با فعالیت های مالی و املاکی او در ارتباط هستند و وزیر بهداشت در صدر این افراد قرار دارد که تا تصدی پست مشاور ارتقاء یافت و جدید ترین مورد از اعطای پست های جدید نیز مربوط به وزیر مسکن است.

وی همچنین یادآور شد که «احمد الخطیب» رئیس شرکت «جدوی» بود که اکنون مالکیت آن در اختیار بن سلمان است.

نوه پادشاه پیشین عربستان ادامه داد: شرکت جدوی همچنان بازار بورس  را در اختیار دارد و هیئت بورس نیز از این موضوع آگاه است اما هیچ یک از اعضای آن جرات ندارد به اقداماتی که در آن صورت می گیرد اعتراض کند زیرا مالکیت آن در اختیار محمد بن سلمان نادان است.

وی گفت: به وطن و ملت و خاندن حاکم در مورد خطرات سیاسی و اقتصادی ناشی از اقدامات محمد بن سلمان نادان به عنوان رئیس شورای اقتصادی هشدار می دهم.

سیف النصر افزود: بر اساس برآوردها کسر بودجه که نباید از 145 میلیارد ریال فراتر می رفت، اکنون به 500 میلیارد دلار رسیده است و چه بسا تا زمان اعلام بودجه آینده به بیش از 800 میلیارد ریلا برسد.

وی در توضیح این مطلب تصریح کرد: دلیل این کسر بودجه فراوان فقط به کاهش قیمت نفت مربوط نمی شود، بلکه لغزش های اقتصادی و معاملات بزرگ تسلیحاتی و هزینه جنگ و دزدی های دیگر محمد بن سلمان نیز در این وضعیت دخیل است.

بار کسر بودجه بر دوش شهروندان سعودی است

وی ادامه داد: همه بدانند که فعالیت های این نادان در غارت بودجه و ثروت های کشور نه متوقف می شود و نه او قصد متوقف کردن آن را دارد بلکه در نظر دارد بار کسر بودجه را به مردم تحمیل کند.

النصر در این ارتباط فاش کرد که اکنون مجموعه تصمیماتی برای افزایش چهار برابری قیمت سوخت و نیز حذف یارانه برق در حال اتخاذ است و علاوه بر این اقدامات سختگیرانه تر دیگری در راه است.

وی فاش کرد که افزایش قیمت سوخت و برق به معنی دو برابر شدن قیمت کالاها و خدمات دیگر خواهد بود زیرا همه این مارد به قیمت سوخت و برق بستگی دارد و در نتیجه به دنبال افزایش آن هزینه های زندگی چند برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

موج جدید سقوط بهای سهام

النصر گفت: شورای اقتصادی به دستور محمد بن سلمان نادان در صدد فروش سهام شرکت‌های دولتی است که این نیز به معنی موج جدید سقوط سهام خواهد بود.

وی تصریح کرد: به این ترتیب به جای بهبود وضعیت شهروندان که از بیکاری، پایین بودن حقوق و مشکلات مسکن و نابسامانی وضعیت خدمات رنج می برند، شاهد وخامت بیش از پیش اوضاع خواهیم بود و آینده‌ای خطرناک در پیش است.

این عضو خاندان حاکم یادآور شد: به صراحت می‌گویم هرچه بیشتر فساد کرده و عناد کنید، در واکنش به آن جزییات بیشتری از رسوایی‌های مختلف را فاش خواهم کرد زیرا توئیتر برای فاش کردن این رسوایی ها کافی نیست.

 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها