امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152074
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۳۸
تعداد بازدید: 332
به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از خبرگزاری بحرین (بنا)، وزارت کشور بحرین شب گذشته با صدور بیانیه ای بار دیگر مدعی شد که در منطقه "المحرق" ...

به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از خبرگزاری بحرین (بنا)، وزارت کشور بحرین شب گذشته با صدور بیانیه ای بار دیگر مدعی شد که در منطقه "المحرق" انفجار روی داده است.

در این بیانیه ای که از سوی این وزارت خانه منتشر شد آمده است: دستگاه های امنیتی در حال تحقیق در خصوص گزارش روی دادن یک انفجار در نزدیکی مدرسه ای در منطقه المحرق هستند که البته هیچ خسارت و یا تلفاتی دربر نداشته است.

این سناریو از آنجایی تکرار می‌شود که ادامه راهپیمایی‌ها و فعالیت های مسالمت آمیز مردم بحرین و اصرار آنان بر مسالمت آمیز بودن این فعالیت‌ها رژیم آل خلیفه را در تنگنا قرار داده است.

سرکوبگری و جنایت های نیروهای امنیتی بحرین در مواجهه با خواسته های معقول و دموکراتیک مردم این کشور باعث شده تا نه تنها سازمان های حقوق بشری جهانی بلکه حامیان این رژیم نیز دست به اعتراض زده و خواهان کاستن از فشار بر مردم این کشور شوند.

رژیم آل خلیفه برای کاستن از فشارهای جهانی سعی دارد با روی آوردن به انفجارهای صوری چهره مبارزات سیاسی مسالمت آمیز مردم را تخریب کرده و از ملت بحرین دشمن تروریستی بسازد که مستحق برخورد های امنیتی و ضربتی است.

این رژیم طی چهار سال گذشته با اعلام وقوع چندین انفجار که وقوع هیچ یک از آنان به روشنی اثبات نشد و به بهانه بازداشت عاملان آنها با ادوات و بالگرد های نظامی به روستاهای مختلف یورش برده و ده‌ها نفر از ساکنان این روستاها را بازداشت کردند، افراد بازداشت شده تا به امروز در زندان بسر برده و زیر سخت‌ترین شکنجه‌ها قرار گرفته‌اند.

آزادی فوری"شیخ حسن عیسی" از سران معارض بحرین

چندین سازمان حقوق بشری با صدور بیانیه ای خطاب به رژیم آل خلیفه خواستار آزادی فوری "شیخ حسن عیسی" نماینده سابق پارلمان بحرین و یکی از سران جمعیت الوفاق شدند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی الوفاق، چندین سازمان حقوق بشری خواستار آزادی فوری شیخ حسن عیسی یکی از سران جمعیت الوفاق و نماینده سابق پارلمان بحرین شدند، این سازمان‌ها بازداشت شیخ حسن عیسی را نشان دهنده حجم سیاست های سرکوبگرانه آل خلیفه علیه معارضان سیاسی و منادیان آزادی و دموکراسی دانستند.

6 سازمان حقوق بشری با صدور بیانیه ای تاکید کردند که بازداشت نمایندگان معارض به دلیل اتهامات سیاسی یا طایفه ای نقض قانون کشور و قوانین بین المللی است که بر آزادی فعالیت های سیاسی، احترام گذاشتن به تشکل های مدنی و اعضای پارلمان تاکید دارند.

این سازمان‌ها تصریح کردند که بازداشت شیخ حسن عیسی نماینده سابق پارلمان بحرین پیش از انعقاد دوره 30 سازمان حقوق بشر در ژنو نشان دهنده عدم اهتمام مقامات بحرینی به درخواست های بین المللی برای متوقف کردن نقض حقوق بشر و سلب آزادی های دینی و سیاسی و حفظ حقوق مردم است.

در انتهای این بیانیه از رژیم آل خلیفه خواسته شده است به گفت‌وگوی جدی و غیر مشروط با تشکل های سیاسی تا رسیدن به یک راه حل سیاسی که مردم بحرین بتوانند توسط آن دولت دلخواه خود را انتخاب کنند، ادامه دهد.

سازمان هایی که این بیانیه را صادر کردند عبارتند از: انجمن حقوق بشر بحرین، سازمان بین المللی پشتیبانی از محاکمه های عادلانه و حقوق بشر در ژنو، مرکز توانبخشی مجدد قربانیان شکنجه (خیام)، شبکه امان (دفاع از حقوق بشر)، مرکز بین المللی پشتیبانی از حقوق و آزادی‌ها، مرکز پژوهش های حقوق بشری عمان.

بر اساس گزارش جمعیت الوفاق، شیخ حسن عیسی عصر روز سه شنبه هفته گذشته به دلایل نامعلومی توسط نیروهای امنیتی بحرین بازداشت شده و از حق دفاع از خود و آگاهی یافتن وکیل مدافعش از دلایل بازداشت محروم شده است.

پیش از این جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه‌ای از جهانیان و سازمان های بین المللی خواست تا برای مشخص شدن سرنوشت شیخ حسن عیسی که روز سه شنبه توسط نیروهای امنیتی آل خلیفه بازداشت شد، تلاش کنند.

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها