امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152076
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۳۸
تعداد بازدید: 429
به گزارش پیروان مــوعــود ، رضا غیاثی در توضیح این مساله مطرح شده چنین گفت:قهرمانی دروغ می‌ گویدمن با مدرک حرف می‌ زنم و درست هم می‌ ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، رضا غیاثی در توضیح این مساله مطرح شده چنین گفت:

قهرمانی دروغ می‌ گوید

من با مدرک حرف می‌ زنم و درست هم می‌ گویم. آقای قهرمانی در این باره دروغ گفته است. چراکه او نام شخصی را که مدعی شده از او خواسته نتیجه یک بازی را با تصمیمات غیرعادلانه رقم بزند، به آقای دادکان شخص دیگری معرفی کرده است. غیاثی توضیح می‌ دهد که؛ آقای قهرمانی پیش ما اسم کسی را گفت و قسم جان دخترش را هم خورد. شاهد من حسین عسگری است که در جلسه مورد اشاره حضور داشت، اما ایشان نام کس دیگری را پیش آقای دکتر دادکان اعلام کرده اند. این نشان می‌ دهد که ادعای ایشان به صورت ماهوی غلط است و ایشان چنین گفته که بگوید از من چنین چیزی خواسته شده اما بخاطر پاکی و سلامتم آن را نپذیرفتم.

دادکان نمی‌ خواست آبروی کسی را ببرد

در دوران حضور ما در فدراسیون فوتبال جنجال و حاشیه داوری وجود داشت اما نه به صورت اشتباهات عجیب داوری، خودتان شاهد هستید که تصمیمات غیرمنطقی و غیرعقلانی توسط داوری گرفته نشد و اگر داوری اشتباه می‌ کرد، همه باور داشتند که آن اشتباه سهوی بوده است حتی وقتی مشخص شد آقای «خ» خلاف قانون عمل کرده، ابتدا در جلسه ای با حضور دادکان، نوآموز و بنده، جناب آقای دادکان به داور متخلف گفت: «فلانی آدم است و جایزالخطا، شیطان آدم را گول می‌ زند. شما واقعیت مطلب را بگو ما نمی‌ گذاریم این مطلب عمومی شود.» همانجا آقای «خ» اعلام کرد:«نخیر و فلان کس که پشت من این ادعا را انجام داده است دروغ گفته است.» ایشان اسم آقای «آ» را آورد. در حالی که ما اصلا این شخص مدنظرمان نبود و بعد فهمیدیم که آن شخص هم مورد تقاضای مالی قرار گرفته است. به امیرالمومنین و به جدم فاطمه زهرا(س) آقای دادکان نمی‌ خواست آبروی او را ببرد.

داوران ما قوی تر بودند

سطح کیفی داوری در زمان ما بهتر بود. داورانی که در زمان ما سوت می‌ زدند باتجربه تر و باکلاس تر بودند. دری وانشده بود و کسی از گرد راه رسیده لباس داوری نپوشیده و سوت نگرفته بود. اما حالا خلاف این شرایط است البته ای اف سی و فیفا در این امر دخیل هستند. روزی که اعلام شد داوران 45 سال تمام باید بروند، من گفتم داوری لطمه می‌ خورد. چند روزی است که فیفا بخشنامه ای داده و اعلام داشته داوران بالای 45 سال به شرط احراز شرایط و ویژگی های سلامت روانی و جسمی می‌ توانند سوت بزنند.

تست شخصیت یک پیشنهاد خوب است

غیاثی حرف های خود را با یک نکته جالب به پایان برد که؛ من اعتقاد دارم مثل کشورهای صاحب فوتبال باید در مسیر ورودی افراد به جامعه داوری گزینش ها سخت تر شود. از جمله باید افراد حاضر و مایل به حضور در میان داوران با تست های شخصیت شناسی و روانی مورد ارزیابی و تایید قرار بگیرند.

منبع: ورزش سه

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار