امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152107
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 259
وی افزود: بعد از چهار ماه از دفتر رهبری برای خواندن خطبه عقد وقت کردم و ایشان به شوخی به من گفتند: «من گفتم ازدواج کن، شما چرا جدی گرفتی و به ...

وی افزود: بعد از چهار ماه از دفتر رهبری برای خواندن خطبه عقد وقت کردم و ایشان به شوخی به من گفتند: «من گفتم ازدواج کن، شما چرا جدی گرفتی و به این سرعت دست به کار شدی؟!» چند سال بعد هم خود ایشان در گوش دخترم اذان و اقامه را خواندند.

این جانباز دفاع مقدس با بیان خاطره‏ای از چگونگی روی آوردن به ورزش حرفه‏ای پس از مجروحیت‎ گفت: قبل از مجروحیت در محله مهرآباد به دلیل قد و قامت بلندم در رشته والیبال ورزش می‏کردم و در بسیاری از آموزشگاه‌‏ها برای بازی انتخاب می‏شدم. اما پس از مجروحیت به دلیل اینکه ورزش باستانی را بلد بودم در آسایشگاه ثارالله شروع به ورزش کردم.

سال ۶۴ در پادگان دوکوهه گود زورخانه کندیم
وی با بیان خاطره‏ای درباره احداث گود زورخانه در پادگان دوکوهه گفت: سال ۶۴ به همراه استادم آقای «ابراهیم زین‏علی» که مرشد بود و صدای خوشی داشت و در آن دوران ورزش زورخانه‏ای انجام می‏داد با فرمانده‏هان و شهید علی برخورداری مسئول آموزش تیپ سیدالشهدا(ع) صحبت کردیم و یک گود زورخانه در پادگان دوکوهه کندیم تا بچه‌‏ها ورزش کنند. ستون‏‌های زورخانه را زدیم و قرار بود سقف بزنیم اما بعد از عملیات علی برخوردرای به شهادت رسید و من هم مجروح شدم و آن زورخانه کامل نشد.

استقامت بدنی شهید موحد دانش مثال‌زدنی بود
قهرمان رشته کامپوند در سال ۲۰۱۰ در کشور چک هم‌چنین با بیان خاطره‏ای از شهید علیرضا موحد دانش گفت: قبل از عملیات والفجر۲ حاج علی موحد برای بررسی منطقه عملیات فرمانده‏هان را به منطقه برد و من در آن زمان فرمانده گروهان بودم. با اینکه یک دست داشت و از فرمانده‏هان بود متواضعانه یکی از بچه‏‌ها را فرستاد جلو تا در کنار راننده بنشیند و خودش کنار ما در پشت تویوتا ایستاد. خودرو با سرعت زیادی در پستی بلندی‏های راه بالا و پایین می‏رفت و شهید موحد دانش علی رغم اینکه یک دست داشت در بین رزمندگان استوار ایستاده بود و من آن‏جا متوجه استقامت بدنی وی شدم.

شهید شاه‌حسینی اجازه عبور توپ از تور را نمی‌داد
رئیس اسبق انجمن ورزش‏های باستانی فدراسیون جانبازان و معلولین با بیان خاطره‏ای از شهید حمید شاه‏ حسینی و تخصص ورزشی او در رشته والیبال افزود: در ایام جنگ مسابقات جدی و رسمی در بین رزمندگان نداشتیم اما در منطقه عملیاتی غرب در پادگان ابوذر بچه‏های تیپ نبی اکرم(ص) از خطه کرمانشاه مستقر بودند و در استان خودشان برای رزمنده‏ها مسابقات والیبال می‏‌گذاشتند. در مسابقه‌‏ای که در قروه برگزار شد، کرمانشاهی‏ها «شهید حمید شاه‏حسینی» که والیبالسیت حرفه‌‏ای و بچه نیاوران بود را با خود به مسابقات بردند، حمید وقتی جا عوض می‌‏کرد هیچ کس توپ را از تور نمی‏‌توانست عبور دهد.

گفتنی است سیدشهاب الدین بسطام تبار در سن ۲۱ سالگی در عملیات والفجر ۸ در منطقه جزیره ام‏الرصاص به درجه رفیع جانبازی نائل آمد. وی در سال ۱۳۹۰ در مسابقات آسیایی تاجیکستان ورزش زور خانه‌ای در میل به مقام اول و در کباده به مقام دوم رسید و در مسابقات جهانی چک سال ۲۰۱۰ در تیراندازی با کمان به مقام سوم دست پیدا کرد.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها