امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152115
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۱۲
تعداد بازدید: 397
به گزارش گروه سیاسی پیروان مــوعــود، مصاحبه احمدی مقدم با نشریه رمز عبور و سخنانی درباره فتنه و فتنه گران مورد توجه روزنامه های اصلاح طلب قرار گرفته ...

به گزارش گروه سیاسی پیروان مــوعــود، مصاحبه احمدی مقدم با نشریه رمز عبور و سخنانی درباره فتنه و فتنه گران مورد توجه روزنامه های اصلاح طلب قرار گرفته است. رئیس جمهور نیز در جمع فرماندهان نظامی از ادامه ساخت و فروش سلاح گفته است. 

حمله رسانه‌‌هاي خاص به «اتحاد ملت»/"ناگفته‌های احمدی مقدم از احمدی نژاد/ نگاه صداوسیما به دولت روحانی

روزنامه اصلاح طلب شرق در گزارشی با عنوان "حمله رسانه‌‌هاي خاص به «اتحاد ملت»"، به انتقاد برخی از رسانه ها از کنگره روز پنج شنبه حزب اتحاد ملت ایران اسلامی پرداخته است و سعی در رفع اتهامات گذشته اعضای آن دارد: حزب اتحاد ملت هنوز نیامده، تیتر یک «کیهان» شد و از آن طرف هم روزنامه‌هایی مثل «جوان» و خبرگزاری‌هایی مثل «تسنیم» درباره اتهاماتی که علیه این حزب در ذهنشان داشتند، قلم‌فرسایی کردند. اولین کنگره حزب «اتحاد ملت» روز پنجشنبه هفته گذشته در سالن اجلاس سران برگزار شد و طی آن علی شکوری‌راد، به‌عنوان اولین دبیرکل انتخاب شد و لابه‌لای فهرست اعضای شورای مرکزی هم نام برخی فعالان سیاسی به چشم می‌خورد. چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی هم ازجمله مدعوین بودند؛ از محمدرضا خاتمی گرفته تا مصطفی معین، عبدالله نوری و... . این رسانه‌ها که هم‌زمان با آغاز فعالیت‌های حزب برای سازماندهی و دریافت مجوز، هجمه خود را به حزب و اعضای آن شروع کرده بودند، روز گذشته در رسانه‌های خود اتحاد ملت و اعضای آن را از انواع اتهامات بی‌بهره نگذاشتند. کیهان در ذیل گزارشی با تیتر «وطن‌فروشان فتنه ٨٨ با نقاب جدید آمدند»، این حزب را نسخه شماره دو حزب مشارکت دانسته و مدعی شده: «اکثریت حاضران از افراد دخیل در فتنه ٨٨ و حتی حرکت‌های ضدانقلابی دهه‌های ٦٠ و ٧٠ بودند که این مسئله اثبات‌گر این واقعیت است که وطن‌فروشان فتنه ٨٨ این بار با نقابی جدید پای به میانه میدان گذاشته‌اند».

"ناگفته‌های احمدی مقدم از احمدی نژاد"، عنوان گزارشی است از اظهارات احمدی مقدم در مصاحبه با نشریه رمز عبور، اما احمدی مقدم در این مصاحبه مفصل سخنان بسیاری از فتنه و سران فتنه داشته اما روزنامه های اصلاح طلب بخش مربوط به احمدی نژاد را تیتر کرده اند: «در فتنه هیچ روزی این‌قدر به من سخت نگذشت که در ایام مبارک رمضان در شهریور ماه گذشت. واقعا سخت بود. دوستان خودی می‌آمدند و می‌گفتند چرا این کارها را می‌کنید؟ وقتی می‌گفتیم ما این کارها را نمی‌کنیم، باور نمی‌کردند. به‌قدری جو شدید بود که کسی نمی‌توانست انکار کند. هر جا افطاری می‌رفتیم، کلی سؤال‌پیچ‌مان می‌کردند، وقتی جواب می‌دادیم، پوزخند می‌زدند و متوجه می‌شدیم حزب‌اللهی‌ها هم حرف‌مان را باور نمی‌کنند و فکر می‌کردند، داریم لاپوشانی می‌کنیم». این بخشی از گفت‌و‌گوی طولانی فرمانده سابق نیروی انتظامی با نشریه «رمز ‌عبور» متعلق به «کاوه اشتهاردی»، مدیرمسئول سابق روزنامه ایران و از نزدیکان «احمدی‌نژاد» است كه توسط خبرگزاري «فارس» هم بازنشر شده است. رمز عبور در دوران «احمدی‌نژاد» به عنوان ضمیمه روزنامه دولت منتشر می‌شد و یک‌بار هم پیش از عید امسال به علت انتشار مطلبی با عنوان «ناگفته‌های حصر» توقیف شد.فرمانده سابق نیروی انتظامی در اين گفت‌وگو از تصورات پیروزی «احمدی‌نژاد» پیش از انتخابات گفته است: «خودش را از پیش برنده می‌دانست. حتی به من گفته بود تلاش کنید خاتمی به میدان بیاید و یک بار برای همیشه پرونده‌اش جمع شود و برود پی کارش. نظرش این بود آنها باید یک بار شکست بخورند، تمام شوند و بروند. گفتم آقای احمدی‌نژاد انتخابات پیش‌رویمان پرچالش است. اول اینها را رقیب نمی‌دانست و باور نداشت... اما بعد دید قضیه دارد اوج می‌گیرد و خودش هیچ کاری نکرده است».

شرق در یادداشتی به انتقاد از رفتار صدا و سیما در قبال دولت پرداخته و نحوه پرداختن به بازگشایی سفارت انگلیس در صدا و سیما را در گزارشی با عنوان "نگاه صداوسیما به دولت روحانی" بررسی کرده است:این بخش که چیدمان اخبار آن با اضافه‌شدن بخش طنز پنجشنبه‌شب‌ها، «صرفا» با هدف ایجاد سؤال در ذهن مخاطب درباره کارآمدی اقدامات دولت تنظیم شده است، گزارش خود را با تصاویری از حمله آذر ٩٠ به سفارت انگلیس در تهران آغاز کرد. بهانه آن، تأیید خبر بازگشایی سفارت انگلستان در تهران با حضور فیلیپ هاموند، وزیر خارجه این کشور، بود و تلاش شد تصاویر دیدارهای «ظریف» در جریان ماراتن مذاکرات هسته‌ای با «هاموند» و لبخند و دست‌دادن‌های آنان، به‌عنوان «پس زمینه» گزارش به خورد بینندگان داده شود. همچنین با لحنی کنایه‌آمیز، این رفتار مرسوم دیپلماتیک، بخشی از نتایج مذاکرات هسته‌ای اعلام شد. نکته جالب توجه، جمله پایانی خانم گزارشگر بود: «بازگشایی‌ای که به دلیل نگرانی از واکنش‌های احتمالی، چراغ‌خاموش پیش برده خواهد شد»! اینکه رسانه‌ای، که با کسر آبونمانی از جیب مردم اداره می‌شود، به‌طور رسمی اتهام حرکت چراغ‌خاموش را به دولت منتخب مردم نسبت دهد و با لحنی تهدیدآمیز، «واکنش» به آن را «پیشگویی» کند - آن هم در موضوعی که بی‌شک با هم‌اندیشی در جلسات عالی سران و همچنین در شورای‌عالی امنیت ملی به نتیجه رسیده است- از تشدید هجمه‌ها علیه دولت حکایت دارد؛ روشی که چند ماه بعد از انتخابات خرداد ٩٢، گام‌به‌گام تا امروز پیش برده شده است. 

چهارسوی نفوذ آمریکا در ایران/ اتحاد پلوخورها/ وعده سرکشی نکردن به حساب مردم توخالی بود!

روزنامه وطن امروز، در یادداشتی با عنوان "چهارسوی نفوذ آمریکا در ایران" ، به راه های نفوذ ایالات متحده در ایران پرداخته است:موضوع پروژه نفود آمریکا در ایران و تسلط آن بر منطقه اخیراً بار دیگر به شکل پردامنه‌ و پربسامدی در فضای سیاسی ایران مطرح شده است. پس از طرح این موضوع توسط رهبرمعظم انقلاب، تحلیل‌های مختلفی درباره آن صورت گرفت؛ برخی این نفوذ را صرفاً از راه توافق‌هسته‌ای تحلیل کردند و برخی دیگر آن را پروژه‌ای فراتر از برجام، و در این بین مسائلی از قبیل دفتر حافظ منافع آمریکا در ایران و نیز روانه شدن برخی نمادهای آمریکایی مانند مک‌دونالد و... به کشورمان به عنوان راه‌‌های نفوذ مطرح شد.با این حال این یادداشت بنای آن دارد با نگاهی کلان‌تر به ابعاد پروژه نفوذ بپردازد و برای آن یک صورت‌بندی مشخص ارائه دهد. بدین ترتیب مباحثی نظیر مک‌دونالد، برجام، انتخابات‌های پیش رو، جریانات سیاسی داخل کشور و... نیز در این پروژه خودبه‌خود جانمایی خواهند شد.نگارنده معتقد است «مهار و فروپاشی نرم» هدف اصلی آمریکا در ایران است و در این بین «تحدید قدرت» و «شکل‌دهی به دوقطبی‌های گفتمان‌ساز» راهبردهای اصلی آمریکا برای نفوذ به ایران هستند که به صورت دیالکتیکی کار می‌کنند. بدین معنا که از شکل‌دهی به دوقطبی‌ها به منظور تحدید قدرت استفاده می‌شود و سپس با بهره‌گیری از روند پیشین تحدید قدرت، برای پل زدن به دوقطبی بعدی- و الی آخر- سود برده می‌شود و در نهایت آنچه اتفاق می‌افتد از 2 حال خارج نیست؛ یا با یک ایران بی‌یال و دم و اشکم که در حکم کبریت بی‌خطری برای نظام سلطه است مواجهیم یا با یک کودتای نرم از داخل.

"اتحاد پلوخورها"، گزارشی است مربوط به گردهم جمع شدن اصحاب فتنه زیر چتر حزب جدید اتحاد ملت ایران: همزمانی گردهمایی فتنه‌گران زیر سایه دولت، با اظهارات عجیب حسن روحانی علیه شورای نگهبان، می‌تواند معنادار باشد! به هر حال با مجوزی که وزارت کشور دولت یازدهم به تعدادی از اهالی فتنه برای تشکیل حزب داد، فتنه تحت عنوان «اتحاد ملت ایران» قانونی شد. به گزارش «وطن امروز»، آغاز مجدد فعالیت‌های فتنه در پوشش‌های قانونی البته در حالی است که به گفته معصومه ابتکار یکی از اعضای فعال فتنه 88، تقویت اصلاح‌طلبان با توافق هسته‌ای ممکن می‌شود! او اخیرا به بی‌بی‌سی گفت توافق هسته‌ای منجر به تقویت جریان اصلاح‌طلب در مقابل سایر جریان‌های سیاسی در کشور خواهد شد. حالا درحالی که هنوز توافق هسته‌ای در ایران و آمریکا امضا نشده و در شرایطی که اتاق فرمان فتنه 88 یعنی سفارت انگلیس امروز بازگشایی می‌شود، فرماندهان میانی فتنه با مجوز دولت حسن روحانی به صورت آزادانه فعالیت سیاسی خود را آغاز کردند! اگرچه حزب اتحاد ملت اکنون با مجوز وارد فعالیت شده و حق قانونی او برگزاری کنگره و اعلام موضع است، اما بررسی کنگره روز پنجشنبه این حزب نشان می‌دهد تمام پیش‌داوری‌های قبلی درباره بدل جبهه مشارکت بودن این حزب درست بوده و متأسفانه وزارت کشور به‌عنوان نهاد اصلی متولی صدور مجوز برای احزاب، در این زمینه مرتکب خطایی بزرگ شده و به‌عبارتی از خط قرمز نظام که همان «فتنه» است، عبور شده است. حزب «اتحاد ملت ایران» آمیزه‌ای از اعضای سابق حزب مشارکت با اصلاح‌طلبان جدید است که اتفاقا اعضای اصلی و ستون فقرات این حزب را اعضای حزب منحله سابق تشکیل داده‌اند.

بررسی حساب بانکی برای اخذ مالیات شیوه جدیدی است که دولت به دنبال اجرایی کردن آن است. وطن امروز با گزارشی با عنوان "وعده سرکشی نکردن به حساب مردم توخالی بود!"، به این امر اشاره داشته :  با اجبار بانک‌ها به ارسال اطلاعات حساب بانکی مردم به سازمان امور مالیاتی  همچنین اظهارات مسؤولان مبنی بر استفاده از اطلاعات مالیاتی برای حذف پردرآمدها، وعده سرکشی نکردن به حساب مردم توخالی از آب درآمد! به گزارش «وطن‌امروز»، حسن روحانی در ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم در پاسخ به پرسشی مبنی بر سرکشی کردن حساب مردم برای حذف یارانه نقدی، مقابل دوربین‌های صدا و سیما بشدت با این مساله مخالفت کرد و در ادامه مسؤولان وزارت اقتصاد نیز این موضوع را تکذیب کردند و وعده دادند به حساب مردم سرکشی نمی‌کنند اما با کنار هم گذاشتن قطعات پازل مالیاتی می‌توان نتیجه گرفت وزارت رفاه و سازمان هدفمندی براحتی می‌توانند به حساب بانکی مردم دسترسی داشته باشند بدون اینکه خود به طور مستقیم وارد عمل شوند! علی عسگری، رئیس سازمان امور مالیاتی چندی پیش در این باره گفته بود: دولت برای برخی وظایف خود نیاز به اطلاعاتی دارد که این امر هم طبیعی است و هم تکلیف قانونی. هدفمندی یارانه‌ها نیز قرار است به گونه‌ای انجام شود که یارانه به افراد نیازمند برسد و افرادی که نیاز به دریافت آن ندارند حذف شوند. دولت در گذشته این قانون را به این شکل اجرا نکرده است و اگر بخواهد حکم را اجرا کند باید افرادی را که نیازی به دریافت یارانه ندارند حذف کند اما تا به حال برای این امر از سازمان امور مالیاتی اطلاعاتی درخواست نکرده است. 

وزير ابلاغ كند تفكيك جنسيتي را برمي‌داريم/ ويراني حيران به روايت شاهد عيني/ انبوهي از اصلاح‌طلبان آماده ورود به انتخابات هستند

روزنامه اصلاح طلب اعتماد در مصاحبه با رئیس دانشگاه علامه طباطبایی به موضوع تفکیک جنسیتی در این دانشگاه پرداخته و سلیمی گفته "وزير ابلاغ كند تفكيك جنسيتي را برمي‌داريم": بنابراين در خصوص مساله تفكيك جنسيتي هم به يكي، دو جا سفارش تحقيقات بنيادين و مقايسه‌اي داديم، يكي از اين تحقيقات كاملا انجام شده و نتايجش در اختيار ما است اما الان اعلام نمي‌كنم. من از اول هم اعلام كردم كه اين نتايج را براي وزارت علوم و مراجعي كه اين كار را به دانشگاه ما واگذار كردند بفرستيم و بعدبر اساس نظر آنها عمل مي‌كنيم. البته در كل هم اگر با همين روند گزينش دانشجو برويم عملا بالاي ٦٥ درصد دانشجوهاي ما خانم خواهند بود و به طور ناگزير بيش از ٦٠ درصد فضاي آموزشي و فرهنگي ما زنانه خواهد بود اما به هر حال تصميم ما براي وضعيت تفكيك جنسيتي در هماهنگي با وزارت علوم و شوراي عالي انقلاب فرهنگي خواهد بود.همين را اگر وزير محترم به ما ابلاغ كنند ما حتما بر اساس نظر ايشان رفتار مي‌كنيم. البته در اين زمينه با ايشان هماهنگ هستيم و ان‌شاء‌الله به سويي مي‌رويم كه خواسته جامعه علمي محقق شود.

"ويراني حيران به روايت شاهد عيني"، عنوان گزارش اعتماد از زمین خواری در حیران است: چند روزي است خبري جنجالي با عنوان «زمين‌خواري» در منطقه حيران رسانه‌اي شده و در صدر اخبار سياسي، اقتصادي و اجتماعي كشور قرار گرفته است؛ موضوعي كه با واكنش دادستاني، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي، نمايندگان مجلس و شماري از مردم دو استان همراه شده است. فرمانداري و بخشداري آستارا به دنبال مراجعه و تماس خبرنگار «اعتماد» ارايه هرگونه توضيح را موكول به اعلام نتايج بررسي‌ها در آينده مي‌كند اما تاكيد دارند كه مجوز ساخت‌وساز در منطقه در دولت روحاني صادر نشده و اگر تخلفي در منطقه صورت گرفته مربوط به دولت قبلي است.ما صاحبان ملك در حيران زمين خود را به چه قيمتي خريد و فروش مي‌كنند؟ طبيعتا قيمت زمين در اين دهكده توريستي كه در بعضي از مناطق بيش از هزار و ۷۲۰ متر از سطح دريا ارتفاع دارد هم با توجه به متراژ، چشم‌انداز و امكانات متفاوت است و از حدود ٣٠٠ هزار تومان تا سه ميليون تومان در نوسان است. قيمت ويلاها هم به همين ترتيب است؛ يعني ويلاهايي كه چشم‌انداز خوبي داشته باشند با متراژ بالاي هزار متر و داراي سند بدون چانه زني از يك ميليارد تومان به بالا به فروش مي‌رسند، ويلاهايي با امكانات كامل و لوكس كه در منطقه‌اي كوهستاني و جنگلي تجربه استفاده از استخر، سونا و جكوزي را نيز در اختيار صاحبان‌شان قرار مي‌دهند. امكاناتي كه بسياري از ويلاهاي كوچك منطقه نيز از آنها برخوردارند. تنها نكته عجيب داشتن سونا و استخر در ويلاهاي حيران نيست، طبق اظهارات اهالي بعضي از مالكان ثروتمند از آب چشمه‌هاي اطراف براي پر كردن استخرهاي داخل ويلاها استفاده مي‌كنند و آن هم در شرايطي كه بسياري از بوميان با كمبود آب مواجه هستند. صاحب يك مشاور املاك در حيران توضيح مي‌دهد اگر فردي در زمين ١٨٠٠ متري ويلاي ٥٠٠متري با كليه امكانات مانند سيستم گرمايش و سرمايش از كف و تعبيه چاه عميق و مبله با نماي داخلي و بيروني مناسب ساخته باشد به راحتي مي‌تواند به ازاي هر متر از سازه خود حدود يك ميليون و هفتصد هزار تومان از خريدار وجه دريافت كند.

محمدرضا خاتمی، فعال اصلاح طلب در مصاحبه با آرمان گفته "انبوهي از اصلاح‌طلبان آماده ورود به انتخابات هستند". در چند ماه اخیر اصلاح طلبان به پشتوانه حمایت های دولت در صدد حضور گسترده در انتخابات مجلس دهم و خبرگان هستند: انبوهي از اصلاح‌طلبان آماده ورود به انتخابات هستندتا آنجايي كه من خبر دارم اصلاح‌طلبان بنا را بر اين گذاشته‌اند كه همه نيروهاي‌شان رد صلاحيت شوند اما اگر اتحاد داشته باشند مي‌توانند بدون توجه به رد صلاحيت‌هاي احتمالي با كانديداهاي رده چهار و پنج هم پيروز انتخابات شوند. مهم حفظ و تعميق همان اتحاد و انسجام است. انتخابات رياست‌جمهوري گذشته در سال ٩٢ به ما نشان داد اگر كانديداهاي اصلي جريان اصلاحات هم حذف شدند مي‌توانيم ايفاي نقش كنيم و مردم را نيز همراه خود داشته باشيم. ما همه با هم هستيم. شخصيت‌هاي اثرگذار، احزاب، گروه‌ها، شوراي هماهنگي، شوراي راهبردي و شوراي مشورتي رييس دولت اصلاحات بدون اختلاف با يكديگر مشغول كار هستند و نتيجه فعاليت‌ها حتما در يك راستا خواهد بود. بنابراين اين تصور غلطي است كه برخي مي‌گويند يك شورا مسووليت اصلي را به عهده دارد.كسب اكثريت مجلس برنامه ما است و اين مهم نيز در دسترس است و اصلا براي همين منظور تلاش مي‌كنيم.

ملت ایران همیشه آمریکا و اسرائیل را دشمن واقعی می‌داند/ نیاز کاذب روزنه نفوذ!/ بازگشایی سفارت انگلیس هموار کردن راه نفوذ دشمن است

روزنامه کیهان در گزارشی از بیانات مقام معظم رهبری در جمع دست اندرکاران حج بخشی از بیانات را تیتر اصلی خود کرده است. عنوان این گزارش "ملت ایران همیشه آمریکا و اسرائیل را دشمن واقعی می‌داند"، می باشد: رهبر معظم انقلاب در دیدار دست اندرکاران و کارگزاران حج تصریح کردند: در ۳۶ سال اخیر، استکبار گاه دشمنی با ایران را از زبان و رفتار کشورهای دیگر پیگیری کرده است اما ملت ایران همیشه متوجه بود که این کشورها فریب‌خورده و آلت دستند و دشمن واقعی، همان آمریکا و اسرائیل است.

"نیاز کاذب روزنه نفوذ!"، عنوان یادداشت روز کیهان به قلم حسین شمسیان است: بحران‌های اجتماعی یا اقتصادی بر عکس آنچه برخی تصور می‌کنند، نه همیشه حقیقی هستند و نه ماهیتی یکسان دارند، گروه‌ها و اتاق‌فکرهای نظام‌یافته‌ای وجود دارند که با شبیه‌سازی یک مسئله واقعی در الگویی آزمایشگاهی، مطالعات گوناگونی را روی آن انجام می‌دهند و حاصل این مطالعات را همچون دستاوردی گرانبها دستمایه اقدامات بعدی خود می‌کنند. این دست اقدامات معمولا سیر مطالعاتی پر هزینه و طولانی‌مدتی دارد که گاه چند دهه در یک کشور به طول می‌انجامد! اما فایده صرف این همه هزینه و زمان طولانی چیست؟ برای متخصصان عملیات روانی و بحران‌سازی، تاثیرگذاری بر افکار عمومی و الزام حاکمان به ایجاد تغییرات و تن دادن به برخی خواسته‌ها، اهداف ارزشمند و گرانبهایی است که سرمایه‌گذاری در آن در مقایسه با محصول بدست آمده، از معامله‌ای پرسود خبر می‌دهد.القاء نیاز، تهدید به خطری بزرگ و قریب‌الوقوع، بزرگ‌نمایی برخی حوادث و مشکلات و... از اصلی‌ترین روش‌ها برای دستیابی به نتیجه مورد نظر بحران‌سازان است که هریک به تنهایی یا بصورت توامان در کشورهای گوناگون مورد آزمایش قرار گرفته است. اما این قبیل اقدامات نیازمند دو عنصر کلیدی و مهم است نخست فرماندهی منسجم و مستقر و سپس رسانه‌های گوش به فرمان و یکپارچه.

روزنامه کیهان در مصاحبه با نمایندگان مجلس به موضوع بازگشایی سفارت انگلیس در ایران پرداخته و عنوان آن را "بازگشایی سفارت انگلیس هموار کردن راه نفوذ دشمن است" برگزیده است: نمایندگان مجلس در گفت و گو با کیهان با اشاره به نقش انگلیس در فتنه 88 از دولت پرسیدند چرا در شرایطی که رهبر معظم انقلاب از خطر نفوذ دشمن با سوء‌استفاده از توافق وین سخن گفته‌اند با بازگشایی سفارت انگلیس برای نفوذ روباه پیر و رخدادهایی نظیر آن چه در سال 88 شاهد آن بودیم زمینه چینی می‌شود.بازگشایی سفارت انگلیس در ایران و افزایش روابط میان دو کشور در روزهای گذشته به سرتیتر رسانه‌ها راه پیدا کرده و کارشناسان در این رابطه ابهاماتی را مطرح ساخته‌اند .از جمله این ابهامات تلاش انگلیس برای وارد کردن تجهیزات امنیتی به داخل سفارت به عنوان پیش شرط بهبود روابط و بازگشایی سفارتخانه در تهران بوده که این تلاش با مخالفت نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی در اوایل سال جاری ناکام ماند، حال کارشناسان می‌پرسند در روزهای اخیر چه تحولات جدیدی روی داده که قرار است سفارتخانه انگلیس در تهران گشوده شود؟ آیا دولت به انگلیس اجازه داده است که تجهیزات امنیتی خود را بدون بازرسی به داخل سفارت برده و از این تجهیزات که بی‌شک کاربردی جز جاسوسی ندارد، استفاده کند؟!اسماعیل کوثری نماینده تهران نیز در گفت‌وگو با کیهان ضمن انتقاد شدید از بازگشایی سفارت انگلیس در تهران به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره تلاش‌های دشمن برای نفوذ در ایران با سوءاستفاده از توافق وین اشاره کرده و گفت: با وجود نگرانی‌های موجود درباره تلاش‌های دشمن برای نفوذ در ایران بعد از توافق وین کار شایسته‌ای نبود که سفارت لندن در تهران بازگشایی شود. وی با اعلام اینکه دولت در این زمینه باید پاسخگو باشد ادامه داد: در مصوبه مجلس آمده بود که در صورت تغییر در سیاست‌های خصمانه انگلیس علیه ایران می‌شود در باره ادامه و یا بهبود روابط میان دو کشور فکر و بررسی کرد ولی در ماه‌های گذشته ما تغییری در سیاست‌های انگلیس شاهد نبوده‌ایم. 

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها