امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152175
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۵۸
تعداد بازدید: 338
اقدام قابل تحسین وزیر اطلاعات
سایت رسمی وزارت اطلاعات، اصلاحیه ای منتشر کرد که در آن وزیر اطلاعات ضمن عذرخواهی از معظم له و مردم شهید پرور در نقل اشتباه از رهبر انقلاب، از منتقدان که این خطا را گوشزد کردند قدردانی کرد.

اقدام قابل تحسین وزیر اطلاعات

 

وزیر اطلاعات کشورمان هفته گذشته در برنامه نگاه یک گفت: « مقام معظم رهبری اعلام کردند که مسؤولان مذاکرات در برابر بی‌صداقتی آمریکا رفتار انقلابی از خود نشان دادند و تیم مذاکره‌کننده را افرادی متدین، امین، متعهد و شجاع خطاب کردند و حتی فرمودند که این خط تبلیغی دروغ که گفته می‌شود از خطوط قرمز عبور شده است صحت ندارد. » 

پس از این اظهارت خبرنگار جهان تلاش کرد تا استناد سخنان وزیر اطلاعات را در سایت رهبر انقلاب پیدا کند که نتیجه جستجوها نشان داد چنین جمله ای از زبان رهبر معظم انقلاب اسلامی –حداقل در منابع رسمی- وجود ندارد و معظم له (در کنار ترسیم شفاف خطوط قرمز) هیچگاه طی ماه های اخیر سخنی از رد شدن یا نشدن از خطوط قرمز نظام توسط تیم مذاکره کننده نگفته اند. جهان نیوز منتشر شد.


به گزارش جهان، پس از انتشار این موضوع، سایت رسمی وزارت اطلاعات، اصلاحیه ای در این خصوص منتشر کرد که در آن وزیر اطلاعات ضمن عذرخواهی از معظم له و مردم شهید پرور در نقل اشتباه از رهبر انقلاب، از منتقدان که این خطا را گوشزد کردند قدردانی کرد. متن اصلاحیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در برنامه تلویزیونی نگاه یک از قول مقام معظم رهبری نقل شد که (این خط تبلیغی دروغ که از خطوط قرمز عبور شده است صحت ندارد) پس از مراجعه به متن سخنرانی معظم له ملاحظه شد که عبارت صحیح این است (این خط تبلیغی غیر صحیح که از برخی خطوط قرمز رسمی در جلسات خصوص صرف نظر شده است خلاف واقع و دروغ است)

ضمن پوزش از معظم له و مردم شهید پرور در نقل خطای بیان معظم له از منتقدین محترمی که ما را به این خطای در نقل توجه دادند صمیمانه سپاسگزاری می شود.

سید محمود علوی
وزیر اطلاعات

پذیرفتن خطا و عذرخواهی از مردم و تشکر از منتقد، رفتاری پسندیده و شایسته تقدیر است، که البته این روزها کمتر شاهد این گونه عذرخواهی ها از سوی دولت مردان هستیم. فروتنی آقای وزیر در این موضوع شایسته تقدیر است.
 
گروه سیاست جهان نیوز 
برچسب ها:
آخرین اخبار