امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152186
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۴۳
تعداد بازدید: 290
به گزارش پیروان مــوعــود، پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:در چهار ماهه نخست سال جاري آمار تلفات سوءمصرف مواد مخدر در مقايسه با مدت مشابه سال قبل دو دهم ...

به گزارش پیروان مــوعــود، پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:در چهار ماهه نخست سال جاري آمار تلفات سوءمصرف مواد مخدر در مقايسه با مدت مشابه سال قبل دو دهم درصد افزايش يافته، اين آمار در چهار ماهه ابتدايي سال قبل ۹۳۷ نفر بوده‌است.

در چهار ماهه نخست امسال استان‌هاي تهران با ۲۴۰، خراسان رضوي با ۱۲۲ و اصفهان با ۶۲ بيشترين و استان‌هاي بوشهر با سه، آذربايجان غربي و گلستان با چهار و خراسان جنوبي و مركزي با پنج كمترين آمار تلفات سوءمصرف مواد مخدر را داشته‌اند. همچنين استان كهگيلويه و بويراحمد در اين مدت هيچ مورد مرگ ناشي از سوءمصرف مواد مخدر نداشته است.

۵۴.۳ درصد تلفات اعتياد ناشي از مسموميت حاد

بر اساس اين گزارش بيشترين متوفيان سوءمصرف مواد مخدر تحت تأثير مسموميت حاد جان خود را از دست داده‌اند به نحوي كه آمار تلفات ناشي از مسموميت حاد در چهار ماهه نخست امسال ۵۱۰ نفر (۴۶۴ مرد و ۴۶ زن) بوده‌است كه ۵۴.۳ درصد از كل تلفات اعتياد را در بر مي گيرد.

پس از مسموميت حاد عوارض مصرف طولاني با ۲۹۵ (۲۵۷ مرد و ۳۸ زن) مورد و مصرف روانگردان‌ها با ۱۳۴ فوتي(۱۱۷ مرد و ۱۷ زن) در رتبه هاي بعدي دلايل مرگ بر اثر سوءمصرف مواد مخدر قرار دارند.

بيشترين تلفات مربوط به تير ماه است

در سال جاري بيشترين آمار تلفات سوءمصرف مواد مخدر در تير ماه ثبت شده در اين ماه ۲۷۳ نفر بر اثر سوءمصرف مواد جان خود را از دست دادند كه از اين تعداد ۲۴۲ نفر مرد و ۳۱ نفر زن بودند.

در سال جاري كمترين آمار تلفات اعتياد با ۱۹۹ فوتي مربوط به فروردين ماه است.

 

منبع: مهر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها