امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۱۰:۱۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1522
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۰
تعداد بازدید: 202
"کوکب العطار" نماینده سابق پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس، انفجارهای اخیر عراق را حاصل مخالفت عربستان سعودی با برقراری نظام ...

"کوکب العطار" نماینده سابق پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس، انفجارهای اخیر عراق را حاصل مخالفت عربستان سعودی با برقراری نظام دموکراسی در این کشور دانست و گفت: عربستان سعودی برای رسیدن به این منظور به حمایت همه جانبه از گروه تروریستی القاعده مستقر در خاک عراق پرداخته است تا با دامن زدن به ناامنی‌های این کشور و تشویش اذهان عمومی بتواند نظام حاکم را ناکارآمد جلوه دهد و به این وسیله آرا و نظرات مردم را از جریان سیاسی نوری المالکی برگرداند.

وی با اشاره به انفجارهای تروریستی اخیر در عراق، سیاست های برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در قبال عراق را کورکورانه و بدور از انسانیت عنوان کرد و اظهار داشت: آنچه از ظواهر امر پیداست گروه‌های تروریستی فعال در خاک عراق که با ملیت عربستانی و غیرعربستانی وارد این کشور شده‌اند همگی از پشتیبانی عربستان سعودی و متحدان این کشور برخوردار هستند.

نماینده سابق پارلمان عراق هراس عربستان سعودی از سقوط و سرنگونی را عامل همه توطئه‌های این کشور علیه عراق دانست و گفت: به ویژه بعد از آغاز جریان بیداری اسلامی در منطقه و برقراری نظام دموکراسی در کشورهای انقلابی و جایگزینی حکومت‌های اکثریت بر اقلیت، نظام پادشاهی عربستان سعودی که در اقلیت قرار دارد به سرکوب و قلع و قمع انقلاب‌های نوپا برخاسته است تا فریادهای دموکراسی خواهی و عدالت طلبی به کشور عربستان سعودی سرایت نکند.

العطار ملت عراق را به هوشیاری مضاعف در برابر توطئه‌ها و دخالت‌های آشکار و نهان عربستان سعودی در عراق فراخواند و تصریح نشان کرد: وحدت و یکدلی همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی عراقی تنها راهی است که می‌تواند همه دسیسه‌های عربستان سعودی و متحدان منطقه‌ای و خارجی این کشور را خنثی ساخته و دولت منتخب این کشور را از گزند طوفان حوادث تروریستی مصون نگاه دارد.

وی گروه‌ها و جریان‌های سیاسی عراق را از همگرایی با کشورهای عربستان سعودی، آمریکا و رژیم صهیونیستی برحذر داشت و گفت: آنچه این کشورهای خودکامه و بیگانه به دنبال آن هستند سلطه و سیطره بر منابع و ثروت‌های خدادادی کشور عراق است و این امر جز با به دست گرفتن نظام‌ حاکم بر این کشور محقق نخواهد شد.

نماینده سابق پارلمان عراق بازگشت این کشور دموکراتیک به دوران دیکتاتوری گذشته را امری ناممکن خواند و افزود: عربستان سعودی و متحدان منطقه‌ای و غیرمنطقه‌ای این کشور هیچ گاه نخواهند توانست رای مردم را از دموکراسی خواهی برگردانده و به پذیرش یک نظام دیکتاتوری خودکامه وادار سازد.

العطار تعیین سرنوشت سیاسی کشورها را تکلیف و وظیفه ملت‌ها عنوان کرد و گفت: ملت عراق مدت کوتاهی است که سرنوشت سیاسی کشور خود را به دست گرفته است و به هیچ قیمتی حاضر نخواهد بود تعیین سرنوشت خود را به کشورهای همسایه یا بیگانه واگذار کند.

وی هدف اول و آخر عربستان سعودی از راه‌اندازی انفجارهای تروریستی سریالی در عراق را براندازی کابینه نوری المالکی عنوان کرد و اظهار داشت: عربستان سعودی از زمان سرنگونی صدام تاکنون عملیات‌های تروریستی بسیاری را در خاک عراق هدایت و رهبری کرده است اما این رژیم خودکامه باید بداند ملت عراق بر آرا و نظرات خود در مورد دولت منتخب ایستاده است و هیچ یک از کشورهای منطقه و قدرت‌های بیگانه نخواهند توانست نظام دیگری را جایگزین نظام‌های منتخب در عراق سازند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها