امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15224
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۷:۱۳
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با ادامه بزرگ ترین تظاهرات ضد دولتی در ترکیه در اعتراض به سیاست های دولت «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر این کشور و ...

به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با ادامه بزرگ ترین تظاهرات ضد دولتی در ترکیه در اعتراض به سیاست های دولت «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر این کشور و انتقادات از روش های سرکوب خشونت بار پلیس این کشور علیه تظاهرات کنندگان، شبکه تلویزیونی «سی ان ان» گزارش داد که قوطی های حاوی اسپری فلفل پلیس این کشور در حال تمام شدن است.

بر این اساس، اداره امنیت ترکیه در حال تنظیم یک قرارداد دیگر به منظور پر کردن مجدد انبار تسلیحات غیر کشنده خود است.

تاکنون بیش از 130 هزار قوطی اسپری فلفل توسط پلیس ترکیه علیه تظاهرات کنندگان ضد دولتی در این کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

تظاهرات در ترکیه وارد سومین هفته خود شده است. این تظاهرات بعد از آن گسترش پیدا کرد که پلیس ترکیه تلاش کرد تا جمعیتی معترض به سیاست های نوسازی دولت اردوغان که در پارکی در استانبول به صورت مسالمت آمیز تحصن کرده بودند را متفرق کند.

شبکه تلویزیونی «راشا تودی» در پوشش آخرین تحولات از تظاهرات ترکیه نوشته است که امروز چهارشنبه نیز صدها نفر از معترضان در میدان ها و خیابان های اصلی چندین شهر ترکیه تظاهرات کردند.

تظاهرات 5 هزار نفری معترضان از شب گذشته تا اوایل صبح امروز چهارشنبه با مداخله پلیس و استفاده از بمب های گازی و ماشین های آب پاش علیه تظاهرات کنندگان همراه بود.

بر اساس خبر روزنامه «حریت» ترکیه،‌ در این روز از تظاهرات سه معترض و یک روزنامه نگار و یک افسر پلیس مجروح شدند.

از طرف دیگر، دولت ترکیه در حال بررسی پیش نویس قانونی است که هدف از آن سرکوب کسانی است که به مطالب تحریک آمیز علیه دولت را در رسانه های اجتماعی منتشر می کنند. این قانون به دولت آنکارا قدرت تحقیق و تعقیب قانونی افرادی را می دهد که مطالب تحریک آمیز منتشر می کنند.

گزارش ها نشان می دهد که صرفا در روز گذشته تظاهرات، پلیس ترکیه 25 معترض را در آنکارا دستگیر کرد. در سرکوب های مشابه دیگری نیز در استانبول 66 معترض بازداشت شدند.

دولت آنکارا اخیرا تهدید کرده است که اگر پلیس نتواند تظاهرات ضد دولتی در این کشور را سرکوب کند، از نیروهای مسلح استفاده خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها