امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152242
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 334
به گزارش پیروان مــوعــود، پس از آنکه مقامات ژاپنی آمار مربوط به خودکشی در دوره زمانی 40 ساله را جمع آوری کردند، مشخص شد، نوجوانان زیر 18 سال در ...

به گزارش پیروان مــوعــود، پس از آنکه مقامات ژاپنی آمار مربوط به خودکشی در دوره زمانی 40 ساله را جمع آوری کردند، مشخص شد، نوجوانان زیر 18 سال در مقطع بازگشایی مدارس بیشتر دست به خودکشی می زنند تا دیگر دوره های زمانی در سال.

آمار و ارقام های دولتی نشان می دهند که بین سال های 1972 تا 2013، تعداد 18048 نوجوان ژاپنی جان خود را گرفته اند، اما اوج خودکشی در سپتامبر بوده است.کارشناسان می گویند که دلیل این خودکشی ها تنها به خاطر احساس بد پایان تعطیلات تابستانی نیست، بلکه نوجوانان از بازگشت به مدرسه به خاطر آزار دیدن، هراسان هستند. یک نوجوان 17 ساله ژاپنی می گوید: تعطیلات طولانی و فراغت از مدرسه باعث می شود تا در خانه باشید، بنابراین این موقعیت برای کسانی که مورد آزار واقع می شوند، مانند بهشت است. زمانی که تابستان به پایان می رسد، شما مجبورید به مدرسه برگردید. و نگرانی و استرس درباره آزار و اذیت ها افزایش می یابد و در نتیجه ارتکاب به خودکشی نیز احتمالش زیاد می شود.  به همین خاطر این دختر نوجوان ژاپنی به خاطر ترس از مورد آزار قرار گرفتن، تصمیم گرفته تا یکسال در خانه بماند، امری که بسیاری از دانش آموزان ژاپنی آن را انجام می دهند. این موضوع به معظلی برای خانواده ها تبدیل شده و آنها در بین دو انتخاب قرار گرفته اند یا شاهد آزار و اذیت نوجوانان و خودکشی آنها باشند یا به نرفتن به مدرسه راضی شوند. برخی از نوجوانان به کمک والدین خود در مدت زمانی که در خانه می مانند اعتماد به نفس لازم را کسب کرده و به مدرسه بازمی گردند. آنها گروه هایی را در اینترنت برای کمک به دیگر نوجوانان تشکیل داده اند تا در موقعیت های مشابه چه راهکارهای را به کار گیرند.  

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها